12:34 | 10 октомври 25 5800

Кметът Бесоолу помага на Спешната помощ в Павел баня за закупуване на нова линейка

Кметът Бесоолу помага на Спешната помощ в Павел баня за закупуване на нова линейка  / Новини от Казанлък

Съвместна среща между кмета на Павел баня Иса Бесоолу и д-р Даниела Каршанова – директор на Областен център за спешна помощ – Стара Загора, се проведе днес в Общината. Двамата разговаряха по въпроси от здравеопазването като засегнаха и този за Центъра за спешна помощ в Павел баня. Кметът Бесоолу пое ангажимент към д-р Каршанова, че ще съдейства за закупуването на нова линейка, която да се ползва за нуждите на пациентите от Павел баня и населените места в общината.

„За мен е важно пациентите да се чувстват спокойни и в добри ръце, както и лекарите, и медицинските сестри, а за нашите, които работят в Спешната помощ тук, чувам добри отзиви. Считам, че трябва да им помогнем да успяват да си вършат още по-добре работата, като са обезпечени и с нужния автомобил. Към момента имаме линейка, но с нова такава биха се чувствали по-спокойни – и лекарите, и шофьорът, и пациентите с техните близки“, каза кметът Иса Бесоолу.

Думите на градоначалника се потвърждават и от факта, че от встъпването му в длъжност до сега, той не е оставал безучастен към подобряване условията за лечение на жителите на града и селата. Регулярно кметът отделя средства от общинския бюджет за подпомагане и на казанлъшката болница. Последно – само преди месец, Община Павел баня отпусна средства за закупуването на апарат за хемодиализа. Освен с управителя на МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“ – Казанлък – д-р Кети Маналова, градоначалникът има добър диалог и с проф. д-р Йовчо Йовчев – изпълнителен директор на УМБАЛ „Проф. Д-р Стоян Киркович“ – Стара Загора.

От няколко дни в Павел баня отвори врати и педиатричен кабинет, какъвто до този момент нямаше. В него работи д-р Жасмина Маринова, която приема малките си пациенти в сградата на Поликлиниката. До преди година там се помещаваше и Центърът за спешна помощ в Павел баня. От ноември 2024 г. насам той е с нов адрес - ул. „Братан “9Б (зад бившия „Еконт“).

Община Павел баня 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

7556 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6752 | 09 март 2026

Стартира нов уебсайт на обществения транспорт в община Казанлък

5025 | 13 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

4734 | 13 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4605 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

4237 | 11 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3607 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3472 | 10 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

3230 | 08 март 2026

Национален фолклорен ансамбъл “Българе” ще представи за първи път в Казанлък своя емблематичен спектакъл “Паисий”

3043 | 10 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак