16:20 | 04 юли 25 1569

Министър Гуцанов: Ще положа всички усилия да се стигне до консенсус за минималната заплата между социалните партньори

Министър Гуцанов: Ще положа всички усилия да се стигне до консенсус за минималната заплата между социалните партньори / Новини от Казанлък

„Решението за минималната работна заплата (МРЗ) трябва да се постигне с консенсус. Министерството на труда и социалната политика (МТСП) е медиатор в преговорите между синдикатите и работодателите и ще положи всички усилия да има пълно разбирателство по темата, а не да се налага силово решение“. Това каза министър Борислав Гуцанов на среща със социалните партньори в МТСП.

„Генералната задача, която трябва да решим, е транспонирането на директивата за адекватни минимални заплати в Европейския съюз“, добави той. В дискусията участваха заместник-министър Гергана Алексова-Великова и експерти от Министерството.

Министър Гуцанов беше категоричен, че минималната заплата не може да бъде по-ниска от достигнатото вече ниво от 1077 лв. Той посочи, че при определянето на нейната стойност трябва да има баланс - тя трябва да обезпечава минималния жизнен стандарт, но и да отговаря на  изработеното. „Ще положа всички усилия да се стигне до разбирателство и в Народното събрание да бъде внесен консенсусен проект. В случай че не се стигне до съгласие между социалните партньори, държавата ще влезе в ролята си“, каза министър Борислав Гуцанов.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7352 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4170 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4045 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3910 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3779 | 09 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3521 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3510 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3343 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2955 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2811 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак