14:00 | 12 май 25 9705

Юбилейното издание на „Спици и Бодли“ с богата и наситена програма за малки и големи

Юбилейното издание на „Спици и Бодли“ с богата и наситена програма за малки и големи  / Новини от Казанлък

Пролет. Птичките пеят. Цветята са се разпъпили и ухае върховно. Казанлък се готви за Празника на розата. И покрай него в парк Тюлбето стотици души ще стягат велосипедите си, за да се състезават и забавляват на десетото юбилейно издание на състезанието по планинско колоездене Спици и Бодли с придружаващия го фестивал, които ще се проведат между 16 и 18 май.

За тези 10 старта, повече от 5000 състезатели са въртяли педалите по склоновете на Стара планина. Състезанието е подходящо както за любителите, които наскоро са започнали да карат по пресечен терен, така и за сериозните “карачи”, които обикалят цялата страна на две гуми. Състезанието привлича дори и професионалисти, които се състезават по регламента на Българската федерация по колоездене.

При все това, Спици и Бодли предлага много повече от състезателната си част - а именно фестивал, и то безплатно. Тазгодишната програма започва на 16 май с устройване на палатковия лагер за участниците и гостите на “фестивало-състезанието”, а вечерта ще бъде придружена от пивка бира и кино под звездите. На следващия ден идва и същинската част на фестивалната програма: детски занимания и работилници, предизвикателства за опитни (и координирани) колоездачи, обучения за колоездаческа техника, музика, вкусно хапване и, разбира се, Малките спици - състезание за каране на колело, предназначено за деца до 12 г. Гвоздеят на програмата: групата Джанго Зе, която ще свири за участниците и гостите по-късно вечерта.

На 18 май ще се проведе и самото състезание, започващо в 08:45 сутринта. Хоби трасето наброява 37 километра и е предвидено за хората, които предпочитат повече приятно каране - но не е за подценяване - трябва да си подготвен. Трудното трасе е 47 километра с денивелация 1300 метра и за него си струва да сте тренирали преди да го обяздите. За истинските Про състезатели трасето е с дължина 64 километра със страхотна гледка към долината на розите, но на цената на сериозни изкачвания акумулиращи над 2000м. обща положителна денивелация, както и стръмни и технични спускания.

Всички тези дейности не биха били възможни без хората и компаниите, които подкрепят Спици и Бодли. През 2025 събитието си партнира с над 20 организации и производители, сред които и стратегическия партньор Bosch Engineering Center Sofia, които гордо вече втора година подред подкрепят Спици и Бодли, защото вярват в потенциала за развитие на планинското колоездене в нови измерения - по-достъпно, по-умно и по-вдъхновяващо.

Всеки е добре дошъл да дойде на фестивала, да участва в дейностите и да се порадва на дни на границата между града и природата - а ако искате и да се състезавате, билети може да си осигурите до 11 май.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6762 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5316 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3548 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2792 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2785 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2706 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2419 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2330 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1936 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1929 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак