17:24 | 04 април 25 3565

С три изкуствени неравности ще бъде обезопасен пътя в Бузовград

С три изкуствени неравности ще бъде обезопасен пътя в Бузовград / Новини от Казанлък

АПИ ще възложи дейностите по изграждането на изкуствени неравности по Републикански път III–608 по направление Казанлък – Средногорово – Пъстрово – Чирпан в района на село Бузовград, обяви министъра на регионалното развитие Иван Иванов по време днешния парламентарния контрол, в отговор на питане от народния представител Халил Летифов - зам.-председател на ДПС и на ПГ “ДПС - Ново начало”.

Министър Иванов каза, че на 25.02.2025 г. Техническия съвет на Областно пътно управление - Стара Загора е разгледал и дал положително становище на изготвения от Община Казанлък проект за три броя изпъкнали, изкуствени напречни неравности на път III-608 Казанлък –Бузовград – Средногорово в участъка през село Бузовград. Той заяви, че ангажимент на АПИ е полагането на необходимата хоризонтална маркировка на пътя.

Документацията за това е била представена в Областно пътно управление - Стара Загора на 27.01.2025 г., а проекта е бил разгледан на 29.01.2025 г. от Технически съвет и върнат на Община Казанлък за допълване, поясни министър Иванов. Той уточни, че коригираната разработка е била повторно внесена в Областното пътно управление на Стара Загора на 21 февруари 2025 г. и веднага разгледана.

По думите му изпълнението на дейностите по полагането на изкуствените неравности се очаква да започнат при подходящи метеорологични условия. АПИ предвижда и подновяване на трасето от град Казанлък до село Средногорово, като за целта се подготвя проект. Срока за изработването на документацията е до 19 август 2025 г., а работа ще може да стартира след одобрение и наличен финансов ресурс.

От парламентарната трибуна Халил Летифов припомни за трагичния инцидент с 14-годишния Иван Седмаков, който изгуби живота си през ноември 2022 г. след като беше блъснат от пиян и дрогиран шофьор на изхода на Бузовград, в посока село Розово. Още тогава жителите на населеното място настояваха за спешни мерки и обезопасяване на пътищата на територията на селото. Последваха и редици протести, след което бе изработен и проекта за изкуствените неравности в района на селото.

Министър Иван Иванов заяви, че през вчерашния ден е издал заповед за обследването на всички участъци, идентифицирани с висока концентрация на пътно транспортни произшествия и незабавното им обезопасяване с необходимата маркировка и пътни знаци. Министърът заяви, че през следващите седмици ще се организират срещи със съответните неправителствени организации, които алармират за пътни проблеми, за да се идентифицират колкото се може повече участъци и те да бъдат наистина обезопасени.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Вижте всички кандидатки за Царица Роза 2025

8346 | 23 април 2025

Скандал в Овощник завърши със съборена ограда и изпочупени прозорци

6123 | 22 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

4626 | 18 април 2025

Д-р Неделчо Маринов е новият областен управител на Стара Загора

4567 | 23 април 2025

76-годишен самокатастрофира в Казанлък

4353 | 22 април 2025

“Български пощи“ започват обмяната на левове в евро

3512 | 23 април 2025

Силно земетресение разлюля Турция, усети се и в Казанлък

3361 | 23 април 2025

Учениците на ПГЛПТ се срещнаха с успешни бивши възпитаници на гимназията

2914 | 21 април 2025

Полицията се е отзовала на четири сигнала на домашно насилие в Казанлък, Шипка и Скобелево покрай Великден

1909 | 22 април 2025

Задържаха 40-годишен мъж, трошил огледалата на автомобили в Казанлък

1662 | 22 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак