Вчера, 3 март – Националния празник на Република България, военнослужещи от модула за обезвреждане на бойни припаси в град Стара Загора от състава на 2-раТунджанска механизирана бригада от Сухопътните войски, под ръководството на капитан Иван Панайотов от военно формирование 44200, успешно транспортираха намерена корозирала ръчна граната открита на 02.03.2025г. в местността "Старите лозя" в землището на град Казанлък
След направен оглед и разузнаване е установено, че гранатата е силно корозирала, тип Ф-1, без взривател. Взети са необходимите мерки за нейното безопасно транспортиране и неутрализиране днес, 4 март 2025г на УЦ "Люляк" - Стара Загора.
Тази операция за пореден път подчертава високия професионализъм и готовността на Българската армия да реагира бързо и ефективно в критични ситуации, дори в деня на националния празник.
Източник: 2-раТунджанска механизирана бригада