12:55 | 02 март 25 7071

Казанлъчани протестираха пред полицията в Казанлък заради починалия арестант

Казанлъчани протестираха пред полицията в Казанлък заради починалия арестант / Новини от Казанлък

Днес казанлъчани се събраха пред сградата на РУ-Казанлък в знак на протест. Тези действия бяха провокирани от смъртта на 47-годишния починал арестант. Протестиращите настояваха за справедливост и прозрачност на случая.

До момента от пресцентъра на МВР бе съобщено, че на 26 февруари вечерта, мъжът е бил задържан във връзка със сигнал за кражба. Мъжът е бил закаран за прегледи в здравно заведение в Казанлък, докато е изчаквал прегледите, мъжът е починал. В рамките на разследването са назначени експертизи.

Във връзка със случая, със заповеди на директора на ОДМВР-Стара Загора старши комисар Красимир Христов са образувани дисциплинарни производства спрямо трима служители на РУ-Казанлък, които са временно отстранени от длъжност. Със заповед на министър Митов е разпоредена проверка на Районното полицейско управление в Казанлък.

В протеста участваха приятели на загиналия, които го определиха като добър и интелигентен човек, скромен и тих, и се усъмниха, че би извършил кражба.

Ето какво още казаха казанлъчани:

"Нямаме информация дали е чакал в медицинското заведение, имало ли е насилие, искаме тези неща да излязат наяве. Затова сме тук. Пак ще протестираме, докато не изясним кой е виновен, защото има смърт, а никой нищо не казва. Всички се чудим. В България има много потулени случай и не искаме този да бъде поредният."

"Нямаме никаква информация, и затова сме тук, да получим такава"

"Има загинало човешко същество, дори да е най-големият престъпник, в България няма смъртно наказание.

Искаме да знаем какво се случва, вече трети ден нищо не е излязло, което ни навява на мисълта, че може да се цели потулване на превишени полицейски права."

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

39818 | 06 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

7454 | 07 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

7198 | 05 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5604 | 05 януари 2026

Крадци ошушкаха склад с електроуреди в Казанлък

5424 | 09 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

3760 | 05 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3581 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

3463 | 06 януари 2026

Задържаха автокрадец: Четири “удара“ от началото на годината

3249 | 07 януари 2026

Откраднато БМВ е намерено катастрофирало край Черганово

2827 | 05 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак