16:40 | 26 февруари 25 1752

В ПГЛПТ отново казаха НЕ на агресията и тормоза в училище

В ПГЛПТ отново казаха НЕ на агресията и тормоза в училище / Новини от Казанлък

За седма поредна година в Професионална гимназия по лека промишленост и туризъм - гр.Казанлък се отбелязва Международният ден за борба с тормоза в училище. Популярен като Ден на розовата фланелка той се чества в последната сряда на февруари.

Учениците от УУС на ПГЛПТ изготвиха специален кът в гимназията, в който проведоха информационна кампания срещу тормоза в училище. Голяма част от учениците и учителите  показаха съпричастност към темата, обличайки символично розови фланелки. На вратата на всяка класна стая бяха поставени  послания, свързани с този ден, а представители на УУС прочетоха пред всички класове повече за историята на Деня на розовата фланелка. Ученици от 8.а клас изпълниха дъската в кабинета си с красиви рисунки, посветени на специалния повод.

Инициативата датира от 2007 г., когато две момчета в Канада застават зад гърба на свой приятел и съученик, който е тормозен, защото отишъл на училище с розово поло. Дейвид Шепърд и Травис Прайс  купуват розови тениски и на следващия ден ги раздават на всички в училище, които имат смелостта да заявят подкрепата си за тормозеното момче. А те се оказали много.

За първи път Денят на розовата фланелка се отбелязва в България  през 2012 г.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6744 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3534 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

2824 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2772 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2770 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2693 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2403 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2317 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1913 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1759 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак