От Кметство Енина обявиха, че тази година, по случай Сирни Заговезни, са решили вместо да осигурят дърва за традиционния голям огън, да зарадват две семейства в нужда от Енина. "Вярваме, че истинският дух на празника е в добротата, съпричастността и подкрепата към ближния.", казват от Кметството.
Традициите ще бъдат спазени. Общоселско веселие ще се проведе на центъра пред часовниковата кула от 18:00 ч.на 02.03.2025г /неделя/. Традициите ще бъдат спазени със сирнишкия огън, мятане на халва, доброто настроение ще бъде гарантирано с музика, смях и приятелска атмосфера.
По време на празника ще се проведе и конкурсът за най-добрия майстор на енинска баница, организиран от НЧ „Енинче – 2022 г.“
На събитието ще присъстват и Танцов клуб „Янина“при НЧ „Братство – 1869 г.“ , които ще ни зарадват със своето участие и ще допринесат за празничната атмосфера.
"Очакваме ви с много настроение и нека извием хубаво сирнишко хоро!
Нека този ден бъде изпълнен с радост, сплотеност и добри дела!"