11:23 | 13 февруари 25 1766

Министерството на младежта и спорта осигури финансиране за Ученическите игри за 2024/2025 г.

Министерството на младежта и спорта осигури финансиране за Ученическите игри за 2024/2025 г. / Новини от Казанлък

Министерството на младежта и спорта осигури 1 084 730 лева за Ученическите игри за 2024/2025 г. и възложи на Българска асоциация спорт за учащи (БАСУ) организирането на областен, зонален и финален етап на игрите.

С одобрените средства ще бъде обезпечено провеждането на Ученическите игри за ученици от V до ХІІ клас през учебната 2024/2025 г. Целта на игрите е да насърчи учениците към физическа активност и практикуване на спорт като средство за здравословен начин на живот и към осигуряване на възможности за избор и достъп до спортни занимания и изява.

Ученическите игри са най-масовата спортна проява за ученици с приблизително 80 000 участници годишно в три възрастови групи – V-VІІ клас, VІІІ-Х клас и ХІ-ХІІ клас. Провеждат се в четири етапа – вътрешноучилищен и общински, областен, зонален и финален, по пол и дисциплини от 8 вида спорт - волейбол, баскетбол, хандбал, футбол 7, лека атлетика, бадминтон, тенис на маса и шахмат. Състезанията, включени в игрите, предоставят възможност за участие на учениците в спортни дейности извън учебния план, както и за сформиране на училищни спортни отбори и за изява на национално и международно ниво. ММС предоставя финансови средства за хонорари на съдии, медицински и длъжностни лица, за пансионат на участниците във финалните състезания, за награди и други организационни разходи.

Игрите се провеждат в съответствие с Правила за организиране и провеждане на Ученическите игри за ученици от V до ХІІ клас през учебната 2024/2025 г. Основни партньори на ММС при реализацията на тази спортна проява са Министерството на образованието и науката, Българска асоциация спорт за учащи и членуващите в нея спортни клубове, както и федерациите, които администрират спортовете, включени във формата на игрите.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38758 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13124 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10448 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9097 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

5438 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4811 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3921 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3849 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3257 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2938 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак