На 17 февруари ще стартира първия етап от проект "Реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа" в град Шипка, съобщават в своята официална Фейсбук страница от местната администрация.
Проектът на стойност 2,6 млн. лв. и включва три етапа. Първият етап обхваща югозападния район, южно от централната улица "Стефан Орешков" до ул. "Генерал Гурко" на изток до ул. "Димовец", като етапа изцяло попада в ниска зона. Общата му дължина е 3 973,5 м., а срока за изпълнение е 150 дни. Вторият етап включва северозападната част на град Шипка, северно от централната улица "Стефан Орешков" и изцяло попада във висока зона, с обща дължина 4 972,3 м. Третият етап покрива източната част на градчето, със склонове на висока и ниска зона с обща дължина 5 378,8 м.
Във връзка с нуждата от съдействие за сградните водопроводни отклонения към прилежащите частни имоти /от границата на имота до водопровода/ по посочения етап 1 от проекта, от администрацията апелират притежателите на недвижими имоти, но нямат адресна регистрация, да посетят своевременно кметството, за разясняване на правата и задълженията им.
От Кметство Шипка припомнят, че през 2015 г. бе проведена среща с кмета на Община Казанлък Галина Стоянова и инициативния комитет от жители на подбалканското градче, начело с кмета Василка Панайотова, както и ръководството на ВиК дружеството в област Стара Загора. На тази среща бяха разисквани проблемите с честите аварии, качеството на питейната вода и нуждата от изготвяне на проект за цялостна реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа.
ВиК- Стара Загора направиха частичен ремонт, който ограничи безводието през летния сезон, но авариите продължиха, както и загубите на вода вследствие амортизираните етернитови тръби, които са на повече от половин век и с изтекъл срок за експлоатация. Честите аварии от своя страна силно нарушиха целостта на уличната настилка на град Шипка, което силно влияе на качеството на живот на туристическото градче.
През 2021 г. Общински съвет, взе решение да се кандидатства за финансиране пред предприятието за управление на дейностите за опазване на околната среда и водите. Кметът на Община Казанлък съдейства за изготвяне на проекта и внасянето му към Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда (ПУДООС) към Министерството на околната среда и водите.
На фона на промените в климата, продължаващото засушаване и липсата на вода в отделни региони от страната, осъществяването на проекта е от жизнено важно значение за град Шипка, коментират от кметството.
По публикацията работи: Неделина Колева
Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник
Аквапарк Овощник предлага организация на сватбени тържества, абитуриентски балове за сезон 2025 година, корпоративни...
“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма
Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...
Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар
Ню Йорк Пъб град Казанлък, търси да назначи пицар. За информация на място в Ню Йорк пъб или на тел. 088 888 7525 ...
КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз
Отговорности: - Цялостна техническа проверка и техническо обслужване на автомобили; - Обслужване,ремонт и компютърна...
МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи работник на автомивка
МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи работник на автомивка за измиване и почистване на МПС Изисквания: - Умение за работа...