Вдъхновяващата съботна среща в Галерията в Казанлък с Лъчезар Бояджиев, разкри вълнуващи творчески перспективи за 2025 година. Артистът сподели плановете си за две предстоящи изложби, които обещават да провокират размисъл върху връзката между личното и общественото пространство, посочват от Художествена галерия - Казанлък.
През юли в "Квадрат 500" гр. София ще можем да се потопим в интригуващото му изследване на конните паметници - символи, които векове наред са били неразделна част от градската среда и колективната ни памет.
Втората изложба ще намери дом в Българския културен център в Скопие, където творбите на Бояджиев ще изследват визуалната грамотност на социума и сложните взаимоотношения вътре в него. Датата все още не е фиксирана, но очакването само засилва интереса към този проект. Разбира се, обсъдено бе и неговото участие в проекта „Глад“ на местната Художествена галерия, който може да разгледате до 31 март на 22 локации в Казанлък.
Срещата с художника беше истинско потапяне в света на съвременното изкуство, където личното и общественото се преплитат в един завладяващ диалог.
Източник: Художествена галерия - Казанлък
По публикацията работи: Неделина Колева