12:21 | 17 септември 24 2588

Двудневен семинар на тема “Справедливи условия на труд и равнопоставеност“ се проведе в Казанлък

Двудневен семинар на тема “Справедливи условия на труд и равнопоставеност“ се проведе в Казанлък  / Новини от Казанлък

„Жените на Казанлък“, съвместно с КНСБ „Арсенал“ и КНСБ“М+С Хидравлик“ участваха в двудневен семинар на тема “Справедливи условия на труд и равнопоставеност“.

Настоящи и бъдещи координатори по равнопоставеността на жените и мъжете дискутираха теми, свързани с предизвикателствата и решенията на работното място, обмяна на опит в разпознаваемостта на неравнопоставеността, нарушения на трудови права, насилие и тормоз на работното място, ролята на международните организации за равнопоставеност, успешни модели и практики за овластяване и лидерство.

За обезпечението на успешна групова комуникация, както процедури и регламент и съдържание се погрижи Мария Маринова от София – фасилитатор.

Национални практики представиха Емилия Господинова – регионален представител на Комисията за защита от дискриминация Ст.Загора и Николай Маринов – председател на КНСБ Казанлък. Марина Кисьова от фондация „Екатерина Каравелова“ Пловдив разгледа международните практики за равенство на половете, политическото лидерство на жените.

Участниците в семинара се обединиха около идеята за предложения за законодателни промени в Закона за равнопоставеност на жените и мъжете.

Обучителната програма е с финансовата подкрепа на фондация „Фридрих Еберт“ и Български фонд за жените.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

36303 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12092 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

9707 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8175 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4702 | 11 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3780 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3759 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3594 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3133 | 15 декември 2025

Община Казанлък порицава вандалската проява, насочена към пейката за кърмене в парк “Розариум”

2744 | 10 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак