11:26 | 21 юни 24 4278

Над 1100 лв. събраха на благотворителен базар в Казанлък за каузата Защитено пространство „Детство без насилие“

Над 1100 лв. събраха на благотворителен базар в Казанлък за каузата Защитено пространство „Детство без насилие“ / Новини от Казанлък

Успешно приключи кампанията на сдружение „Жените на Казанлък“ в подкрепа на каузата Защитено пространство „Детство без насилие“. На благотворителната кулинарна изложба – базар, която се проведе вчера бяха събрани 1131 лв.

Кетъринг и организаторски умения показаха учениците от ПГЛПТ, които се грижиха за цялостното протичане на събитието, като допълнително се включиха и със свои кулинарни произведения. С уникални бисквитки, с изображение на „Детство без насилие“ и мъфини се представиха от Сладкарница „Ивет“. Спаначено руло с мус от сирена и домашна торта бяха приготвили от Ресторант „Бизнес клуб“, а шоколадови чийз кексчета от Бар“ Чери Ленд“.

Заслужени аплодисменти спечелиха малките кулинари  от ОбУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Ръжена, които бяха приготвили 7 различни кулинарни изкушения и  усмивки обслужваха желаещите да закупят от техните изделия.

С различни вкусотии се включиха и от НЧ „Зора – 1902“, с. Г. Дряново, Комендерия “Свети пророк Илия“. Известните бисквитки на сдружение “Бъдеще за децата“ бяха сред вкусотиите на изложбата. Със свои вкусотии, приготвени с много любов и желание се включиха и представителки на сдружението

„Обръщам се към Вас с благодарност, за това, че сте тук, за това, че ни подкрепяте. Защото съпричастността е една от най – великите човешки ценности. Благодаря Ви, че сме заедно. Защото „заедно“ е не просто слоган – това е кауза, която е нашата мисия, кауза, която ще продължи да ни обединява. Благодаря на Община Казанлък, на Общинска библиотека “Искра“, на Дом за стари хора 3, на всички граждани за съдействието и подкрепата“, каза Стела Кехайова при откриване на събитието.

Припомняме, че дарителската кампания Защитено пространство „Детство без насилие“ започна през м.март, с подкрепата на фондация “BCause” чрез Платформата. бг и DMS PODKREPA на 17 777 и бяха събрани 7936 лв.

Започва подготовка за откриване на Защитеното пространство, което ще бъде открито на 3 септември.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

25929 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8932 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8903 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8366 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5227 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4709 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4169 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3344 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3195 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2987 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак