15:34 | 19 август 24 16377

Състезатели от спортен клуб “Аргус“ дебютираха на Световното по ММА

Състезатели от спортен клуб “Аргус“ дебютираха на Световното по ММА / Новини от Казанлък

Младите състезатели Орлин Орлинов, Георги Асанов и Веско Митев от СНЦ "Спортен клуб Аргус ММА" гр. Казанлък бяха част от националния отбор на България, който представлява страната ни на Световното първенство по ММА за състезатели до 18 годишна възраст. Спортната надпревара се проведе в Абу Даби , ОАЕ , в периода 6-10 Август 2024 г. Броят на участниците бе рекорден – над 700 състезателя от 47 страни в трите възрасти - „Момчета/Момичета“/12-13 г./, „Кадети/Кадетки“/14-15 г./ и „Юноши/Девойки“/16-17 г./.

Орлин се състезава във възраст „Кадети“, кат.57 кг. Броят на участниците в тази категория бяха 38.Съперниците му в предварителната група бяха от Киргистан ,Украйна и Казахстан. За съжаление още в първата му среща Орлин получи контузия , която му попречи да покаже пълния си потенциал и да вземе победата. Въпреки контузията си той изигра и втората си задължителна среща. След нея се наложи медицинска намеса и лекарска забрана за участие в третата среща , което е и разумното действие в тази ситуация. Така Орлин не успя да преодолее предварителната група, като в крайна сметка бе класиран на 12 място.

Георги се състезава във възраст „Кадети“ , кат. 77,1 кг. Броят на участниците в неговата категория бе 12. В предварителната си група ,Георги изигра две срещи. Той победи състезател от САЩ, но за съжаление изгуби от представителят на Таджикистан , който впоследствие стана и шампион на състезанието. Георги се класира на 4 място. И за двамата състезатели това бе дебют на Световно първенство.

Веско се състезава във възраст „Юноши“, кат. 70,3 кг. Броят на участниците в неговата категория бе 34 . В предварителната си група Веско постигна три победи над представители на Полша, Италия и САЩ. Състезателят от Полша е световен шампион от миналата година ,като Веско успя да го победи със събмишън в първия рунд. Още една от победите на Веско бе със събмишън , също в първи рунд.

Така Веско спечели своята предварителна група и продължи в директните елиминации. За съжаление той изгуби своята четвъртфинална среща срещу украински състезател, който впоследствие спечели и световната титла, а българинът се класира на 5-то място. Веско има спечелен бронзов медал от Световно първенство през 2021 г.

„За съжаление не успяхме да изпълним целите си. Бяхме близо до медалите, почти ги докоснахме, но не успяхме да ги грабнем. Но така е в спорта. Не винаги нещата се нареждат така, както желаем. Но това не трябва да ни спира да опитваме. Младежите положиха много труд бяха много дисциплинирани и отдадени. Но понякога звездите не са подредени в наша полза. Приемаме нещата такива каквито са и продължаваме смело напред.“, споделиха от клуба.

От СНЦ "Спортен клуб Аргус ММА" изказват благодарност за оказаната подкрепа на кмета на Община Мъглиж Душо Гавазов и собственика на „Дамасцена“ ЕООД Стоян Стоянов, както и на Община Казанлък, с кмет г-жа Галина Стоянова.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10051 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7411 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6188 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4899 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4197 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4184 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3596 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3572 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2843 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2659 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак