15:56 | 08 август 24 17259

М+С Хидравлик” АД започва изграждането на нов производствен завод в Казанлък

М+С Хидравлик” АД започва изграждането на нов производствен завод в Казанлък / Новини от Казанлък

На 08.08.2024 г., „М+С Хидравлик” АД подписа договор за строителство за изграждане на нов завод за производство на хидравлични мотори в гр. Казанлък.  

Инвестиционният проект ще се изпълни върху терен с площ 34 413 кв.м., представляващ УПИ I 7836, кв. 30 – Промишлена зона на плана на гр. Казанлък, собственост на дружеството.

Инвестицията включва изграждане на Производствена сграда с РЗП 17 709 кв.м., Административно-битова сграда с РЗП 716 кв.м. Освен тях в имота ще се построят и допълващи постройки: Контролно-пропускателен пункт, Навес за паркиране на 46 бр. велосипеди, Трафопост, Навес за временно съхраняване на контейнери с технологични отпадъци, Паркинг с 53 бр. паркоместа за автомобили на работници и посетители и 7 бр. паркоместа за мотоциклети, ажурна ограда и изцяло нова площадкова инфраструктура. Общата разгъната застроена площ на бъдещите сгради е 18 797 кв. м.

Главен Изпълнител на строително-монтажните работи е софийската компания „Бараж Груп” ООД, спечелила провелия се през изминалите месеци търг на стойност почти 23 млн. лева. Предстои поготовка и официално откриване на строителната площадка през месец септември тази година.

Общата планирана инвестиция, която М+С Хидравлик ще направи за сгради, машини и оборудване е 45 млн. лева за 3-годишен период.

С изграждането на този нов завод ще се разшири производствения капацитет на „М+С Хидравлик” с над 30 %, като ще бъде възможно да се постигнат дългосрочните цели за разширяване на пазарния дял на фирмата. Това ще се реализира чрез внедряването на най-съвременни технологии и CNC машини, с висока степен на автоматизация и роботизация на производствени операции и процеси. В новия завод ще бъдат разположени няколко производствени участъка за механична обработка и процеси по нанасяне на покрития (боядисване и манганофосфатиране), съвременен логистичен център за експедиция, спомагателни помещения за ремонт и обслужване на машини и съоръжения, пречиствателна станция и складове за заготовки и готова продукция.

В новия Завод 2 се предвижда да се открият 121 нови работни места като те ще са съобразени с машините, инсталациите, където работниците ще работят и осигуряването на производствения процес и качеството на произвежданите изделия.

Казанлъшката компания е водещ производител на хидравлични мотори, хидростатични сервоуправления, клапани, спирачки и аксесоари за тях.

„М+С Хидравлик” АД държи значителен дял от световния пазар на хидравлични мотори.

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Подобни новини:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

20431 | 04 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

11577 | 05 декември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

5460 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

3190 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

3042 | 01 декември 2025

Нанесоха удари на мъж при опит да върне повредена част в магазин край Мъглиж

2811 | 05 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2725 | 03 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу гостува на “ПРО” ЕАД - Павел баня

2385 | 03 декември 2025

Пълнометражният дебют на Светлин Митрев - “Алба - пътят на съдбата“ с награда от международен филмов фестивал

2326 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

2238 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак