13:58 | 13 юни 24 17831

Иса Бесоолу се отказа от депутатското си място

Иса Бесоолу се отказа от депутатското си място / Новини от Казанлък

Кметът на община Павел баня и кандидат за народен представител Иса Бесоолу се отказа от депутатското си място и остава градоначалник на курортния град.

С позиция изпратена до медиите той информира, че Движението за права и свободи печели две депутатски места от старозагорска област. Макар обаче да влиза в 50-ия парламент, Бесоолу се отказва от мястото си и отстъпва на следващия в листата.

Ето и разпространената от него позиция:

УВАЖАЕМИ СЪГРАЖДАНИ, ИЗБИРАТЕЛИ, ПРИЯТЕЛИ,

През октомври миналата година поисках вашето доверие и подкрепа в начинанието ми за втори кметски мандат.

Преди месец отново имах нужда от вашата помощ – в предизвикателството, в което се впуснах, а именно изборите за 50-то Народно събрание и кандидатурата ми за народен представител от „Движение за права и свободи”. И на двата избора получих безрезервната ви подкрепа и всичко това – в името на по-доброто бъдеще за община Павел баня.

Първият път поисках доверието ви, за да управлявам Павел баня, а вторият – за да продължи помощта за Павел баня.

Днес можем да се поздравим за добрия резултат, който постигнахме, на изборите за български и европейски Парламент. Да се поздравим за вкарването на двама депутати от ДПС от област Стара Загора. Да се поздравим, че Павел баня ще продължи да е на дневен ред за всички.

Подредбата в листата на ДПС с кандидати за депутати ми отреди второто място. Вашият глас за мен и ДПС отреди Движението да вкара двама депутати.

Тези от вас, които ме познават, знаят, че аз съм човек на честта и винаги държа на обещанията си. Имам много недовършена работа и проекти в Павел баня, които трябва да доведа до успешен край.

Затова най-отговорно ви информирам, че ДЕКЛАРИРАХ пред Централата избирателна комисия отказа си от заемане на депутатското място и ОСТАВАМ КМЕТ на община Павел баня и всички вас, павелбанци.

Вярвам, че най-хубавите дни за Павел баня и всички нас предстоят!

Още веднъж ВИ БЛАГОДАРЯ за доверието и подкрепата!

Показахме на цяла България, че единството, разбирателството и толерантността са в основата на доброто общество!

БЛАГОДАРЯ ВИ!
ВАШ, ИСА БЕСООЛУ – кмет на община Павел баня

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10043 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7407 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6171 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4892 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4182 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4175 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3590 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3566 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3145 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2839 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак