13:15 | 04 май 24 10053

С пролетно ястие Иван Звездев нагости шейновци и гости

С пролетно ястие Иван Звездев нагости шейновци и гости  / Новини от Казанлък

С пролетна гозба нагости българският топ-готвач Иван Звездев десетките шейновци и гости на селото, дошли да отбележат празника на вековното читалище. Днес, на Велика събота, Народно читалище „Освобождение – 1884“ с. Шейново тържествено отбеляза кулминацията на празниците по случай своята 140-та годишнина. Популярният кулинар, съвместно със своите помощници, сготви апетитно сезонно ястие със спанак, булгур и гъби, а присъстващите гледаха, черпиха знания и учиха тънкости от шеф-готвача.

На празника се състоя вкусен кулинарен фестивал. В него участие взеха пенсионерски клубове, училища, детски градини и читалища от целия Казанлъшки регион.Типични великденски тестени изкушения, красиво декорирани яйца, баници, кремове, сладкиши и какво ли още не бяха подготвили сръчните участници. Кулинарният гуру, представил близо 5 хил. рецепти през годините, не пропусна да почерпи знания и от местните с типичните за районна рецепти.

Присъствието на шеф Звездев в село Шейново направи празника за всички жители и гости още по-голям. Десетки се снимаха с него, мнозина поискаха кулинарни съвети и напътствия.

Към празничната програма бяха част и работилница за точене на кори и шарене на яйца. Пред читалищната сграда бяха представени ръчно изработели изделия от различно естество.

В обедните часове, любителите на адреналина и високите скорости се насладиха на култово състезание с балканчета. Мотокросът се проведе в часовете от 12ч. до 14ч. на мотополигон "Иван Мастев" в с. Шейново.

Финалът на празника ще сложат фолклорна формация „Трио тримата плюс“ с музикални поздрави и всеобщо веселие на мегдана.

В деня на откриването - 3 май, в читалището на с.Шейново се проведе първата проява от изготвената програма „Назад във времето и с поглед в бъдещето с участието на Стефан Вълдобрев.“

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10003 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7390 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6131 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4880 | 30 юли 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4154 | 31 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4152 | 01 август 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3574 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3555 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3136 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2829 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак