11:11 | 01 май 24 5170

Спортен празник и благотворителен кулинарен базар се състояха в казанлъшкото ОУ “Св. Паисий Хилендарски“

Спортен празник и благотворителен кулинарен базар се състояха в казанлъшкото ОУ “Св. Паисий Хилендарски“ / Новини от Казанлък

През вчерашният ден, в казанлъшкото ОУ "Св. Паисий Хилендарски" се състояха две събития, благотворителен кулинарен базар в подкрепа на възпитаник от учебното заведение и спортен празник.

Букет от емоции завладяха присъстващите родители, ученици и учители, които станаха участници в инициативата на Училищния ученически съвет за подкрепа на Калоян - финансиране на престоя му в сръбска болница, където ще се извърши сложна процедура по вливането на стволове клетки, средствата за която бяха осигурени от дарители.

Вокалната група откри събитието с песен за доброто, което се състоя в последния ден на месец април, преди дългоочакваната великденска ваканция. Изненадата за всички бе танцът на татковците и техните дъщери, предизвикал сълзи на умиление в публиката. Веднага след това всички се включиха в аеробиката, щафетните и подвижните игри, футбол и волейбол.

Акцент в мероприятието бе специално организираният базар, който имаше невероятен успех. Събраната сума от него бе в размер на 2740 лв. Средствата бяха предадени лично на майката на Калоян, която бе гост в училището.

За пореден път паисиевци показаха, че имат огромни сърца, пълни с много доброта и съпричастност.

Екипът на учебното заведение изказа благодарност към на родителите, които направиха възможен спортния празник и базара, както и към всеки, подкрепил каузата за малкия Калоян. Бладарсности бяха отправени и към учениците и учителите, които не се отказаха и за миг, независимо от пречките.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10043 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7407 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6168 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4892 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4182 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4174 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3590 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3566 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3145 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2839 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак