12:55 | 14 април 24 3224

Какво е да си доброволец в България, разказва грузинката Нино

Какво е да си доброволец в България, разказва грузинката Нино / Новини от Казанлък

Nino liparteliani  доброволец от Грузия в България за период 01.04-29.05.2024 г. по проект „Екологична енергия 2“ на сдружение „Младежки център за развитие-Взаимопомощ“ по програма „Европейски корпус за солидарност“.

След едноседмично пребиваване в България като доброволец по проект на програма „Европейски корпус за солидарност“ с наименование „Eco Енергия 2", имах много мои предварителни, романтични представи за България. Една седмица може би е твърде малко, за да създам тези впечатления, но имам още 7 седмици да изследвам повече.

Първото нещо, което ме впечатли най-много, когато пристигнах в България, е природата. Има райони, заобиколени от планини, които също са смесени с крайбрежни места, които все още не съм видяла. Докато пътувах с метрото, видях снежни планини, равнини и села, покрити с гори, които се простираха пред мен. Ето преминавах през различни видове дървета и растения и дори различни птици.

Тази зеленина и природа е по-характерна за провинцията, но виждайки я в самия град Казанлък наистина ме изненада и зарадва. Зелен град - това бих искала  да кажа за Казанлък. Красиви паркове, огромна зелена площ, чистота и подредени екосистеми, всичко това ми привлича докато съм в града. Улиците са много спретнати и организирани, има жълти таксита, много хора на велосипеди, красиви населени места. Особено забелязах архитектурата на къщите, която е много различна от тези в моята страна.

Заслужава да се отбележат и дворовете на тези къщи, които също са озеленени и засадени с цветя. Казанлък ми изглежда като малка и хубава провинция, като в тази на Бел от анимационния филм "Красавицата и звяра".

Трябва да спомена и хората. Те са много топли и отворени към нас, като получавам много от тях като внимание. При посещението ни в училището децата бяха заредени с енергия, мотивирани, ангажирани с дейности и прекарахме много забавен ден заедно.

Посетихме и някои забележителности в Казанлък, които ме мотивираха да науча повече за българската култура и история. Имах възможността да слушам и традиционна българска музика, която ми достави голямо удоволствие. Не знам защо, но очаквах да е малко по-руска, но лично за мен беше малко или много различна и оригинална. Надявам се, че ще имам възможност да науча повече за народната култура на страната ви.

В крайна сметка имам много време още тук, за да открия повече. Сега знам защо осъществявам доброволчески проект в България и какъв е смисълът от него. България е очарователна страна, изпълнена със старомоден характер.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник

Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник

Аквапарк Овощник предлага организация на сватбени тържества, абитуриентски балове за сезон 2025 година, корпоративни...

Платени съобщения 12/03/2025 гр.Казанлък
“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...

Работа 10/03/2025 гр.Казанлък
Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар

Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар

Ню Йорк Пъб град Казанлък, търси да назначи пицар. За информация на място в Ню Йорк пъб или на тел. 088 888 7525 ...

Работа 04/03/2025 гр.Казанлък
КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз

КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз

Отговорности: - Цялостна техническа проверка и техническо обслужване на автомобили; - Обслужване,ремонт и компютърна...

Работа 28/02/2025 гр.Казанлък

Най - четени новини

за последната седмица

Затвор, глоба и отнета книжка за пиян шофьор на камион с дървен материал

9112 | 20 март 2025

Благотворителност и красота: Коафьорът Стефан Пондев с кампания в помощ на четирима братя и малката им сестричка

4910 | 18 март 2025

Апелативният съд в Пловдив потвърди мярката на двамата полицаи от Казанлък, обвинени в убийството на 47-годишен мъж

4888 | 20 март 2025

След смъртта на арестант и задържане на полицаи: Протест и контрапротест пред съда в Казанлък

4781 | 18 март 2025

24-годишен е задържан за обир от комплекс в Казанлък

4467 | 18 март 2025

Шофьор на Ауди блъсна пешеходец в Казанлък и избяга

4191 | 21 март 2025

Спортен клуб по плуване отваря врати в Павел баня

3231 | 19 март 2025

Абитуриентите от 12 Б клас на ПГЛПТ с емоционална покана за любимата си класна

2920 | 16 март 2025

20-годишен шофьор се блъсна в дърво на ул. “Старозагорска“ в Казанлък

2744 | 17 март 2025

Осемнадесет състава се записаха за участие в „Старци в Турия”

2608 | 17 март 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак