13:30 | 08 март 24 23046

Добре познатият ендокринолог д-р Николай Нанчев е вече 30 години част от екипа на Поликлиниката

Вече 30 години един от най-известните специалисти ендокринолози в областта е част от екипа на ДКЦ „Районна Поликлиника“ Казанлък. Това е д-р Николай Нанчев Тенев. Казанлъшкият лекар, който приема пациенти от близо и далеч, и бързо запълва своя график, като най-чести са пациентите от диабетния контингент, има зад гърба си 38-годишен стаж.

Завършил е Висшия медицински институт гр. Пловдив през 1986г. Целия си професионален път извървява в Казанлък. Началото на практиката си като лекар слага в оръжейния завод „Арсенал“. През 1993г. става част от екипа на казанлъшката Поликлиника, където практикува и до днес. 

Към медицината д-р Нанчев се насочва с помощта на негов роднина. Изправен пред житейска дилема, избира медицината пред стоматологията. Ендокринологията, която днес работи с удоволствие и удовлетворение, избира по време на обучението си в Пловдив с проф. Кръсто Павлов, който е негов учител и ментор.

„Професионален, тих и скромен“. Така описва екипа на Поликлиниката. Д-р Нанчев споделя още, че изпитва приятелство и добронамереност сред професионалистите в лечебницата, които работят с желание, и изпълняват работата си съвестно. 

„От както дойде д-р Пейчев, консолидацията на колектива стана още по-здрава и работя с удоволствие в този екип“, допълва лекарят.

Ендокринологията описва като философията на медицината. Широк е спектърът, който изучава тази специалност. Освен диабета, тя е и медицината която изучава жлезите с вътрешна секреция. Една всеобхватна специалност, която интегрира знания от кардиологията, неврологията и гастроентерологията. Това е специалността с най-много открити нови молекули като лекарство за диабета и други заболявания.

А на въпроса "Кои са най-честите пациенти в кабинета ви", казанлъшкият лекар отговаря така: „70% от нашата дейност е диабет, захарна болест. Заболяването ескалира като епидемиология. По последни данни процента на носителите на тази болест надвишава 16%. Това превръща заболяването в социално значимо. Сериозен бум на заболяемостта има при болестите на щитовидната жлеза. Различните форми на автоимунни тиреоидни заболявания също бележат ръст.“

Специалистът работи с нова и съвременна техника, благодарение, на която диагностицирането на пациентите става лесно и с прецизна точност.

Какво споделя д-р Нанчев за усложненията на диабета, заболяванията на щитовидната жлеза, хормоналните проблеми и затлъстяването, изслушайте във видеото:

Д-р Николай Нанчев

ДКЦ Районна поликлиника

Етаж 2, кабинет 49

Тел. за записване на час: 0882342599

График на часовете вижте ТУК

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38580 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13063 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10292 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8979 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4786 | 11 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

4698 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3833 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3826 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3231 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2746 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак