13:45 | 08 януари 24 40105

Глоба, отнемане на книжка и временно спиране на колата от движение очаква шофьор, форсирал автомобила си

Глоба, отнемане на книжка и временно спиране на колата от движение очаква шофьор, форсирал автомобила си / Новини от Казанлък

Продължава контрола по пътна безопасност на територията на ОДМВР-Стара Загора /01 - 07.01.2024 г./. От пресцентъра съобщиха колко са спрените за проверка , и колко са наказаните шофьори. Казанлъчанин е очаква наказание с глоба, отнемане на книжка и временно спиране на колата от движение, заради форсиране на автомобил, рев на двигател и свирене на гуми на паркинга на хипермаркет в Казанлък.

На 02.01.2024г., след публикация в сайт под заглавие „Свистене на гуми и мръсна газ на Кауфланд в гр. Казанлък!“ е образувана преписка в РУ-Казанлък. Извършена е проверка, установен е водачът и му е съставен АУАН във връзка с чл. 104б т.2 от ЗДвП, за което се предвижда административна санкция в размер на глоба 3000лв., лишаване от правото да управлява МПС за срок от 12 месеца и спиране на МПС от движение за срок от 3 месеца. Срокът за обжалване е 14-дневен.

За времето от 01.01.2024г. до 07.01.2024г. на територията на ОДМВР-Стара Загора в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата са проверени 3407 МПС и 5982 лица. Съставени са 820 фиша и 192 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.

В същия период са установени общо шест водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, като от тях трима водачи са шофирали след употреба на алкохол до 1.2 промила, трима са управлявали след употреба на алкохол над 1,2 промила. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са установени да шофират шест водачи, а двама водачи, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани за употреба на алкохол или наркотични вещества. Установени са 7 неправоспособни водачи. Установени са 1568 нарушения на скоростните режими.

От обобщените данни: по метода „линеен контрол“ за същия период са извършени 216 проверки, установени са 104 нарушения.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

7647 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6800 | 09 март 2026

Стартира нов уебсайт на обществения транспорт в община Казанлък

5162 | 13 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

4786 | 13 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4639 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

4273 | 11 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3641 | 10 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

3523 | 10 март 2026

Национален фолклорен ансамбъл “Българе” ще представи за първи път в Казанлък своя емблематичен спектакъл “Паисий”

3129 | 10 март 2026

Нов STEM кабинет с възможност за звукозапис и медийно творчество беше открит в училището в Овощник

3004 | 10 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак