14:01 | 16 декември 23 3814

Община Павел баня търси решение на проблема със спрените от БДЖ влакове до населеното място

Община Павел баня търси решение на проблема със спрените от БДЖ влакове до населеното място  / Новини от Казанлък

Поради промяната в новия график на влаковете и решението на „БДЖ – Пътнически превози“ да спре директните влакове от гр. София до ЖП гара – Павел баня кметът Иса Бесоолу предприе незабавни действие и свиква на разширена работна среща в понеделник (18.12.2023 г.) с представителите на Комисията по транспорт в Общинския съвет на Павел баня, кметовете на населени места в общината, управителите на Специализираната болница за рехабилитация – Национален комплекс“ ЕАД и санаториума „Профилактика, рехабилитация и отдих (ПРО)“ ЕАД в лицето съответно на д-р Йордан Гечев и Христо Чаушев, експерти от общинска администрация, след която среща да излязат с общо становище по проблема. А той засяга всички пътуващи за лечение, почивка или прибиращи се у дома в Павел баня по линията София – Бургас, ползвайки ЖП транспорт.

За решението си „БДЖ – Пътнически превози“ не е информирала Община Павел баня, за да може тя да изрази становище по въпроса и да се търси навременно решение. Съгласно новото разписание 70% от влаковете, които до сега са спирали ЖП гара – Павел баня вече няма да го правят. На практика пътуванията ще се осъществяват с поне едно прикачване на ЖП гара Казанлък, Тулово или  Карлово.

„Това е изключително притеснително, още повече, че до Павел баня целогодишно пътуват за провеждане на лечение много пациенти с проблеми в опорно-двигателния апарат и периферната нервна система. За тези хора ще бъде непосилно да сменят влакове, да чакат по гарите с багажи и да търсят начини да се придвижат до Павел баня. Ние не сме само курортен град, а балнеолечебният център на България в прекия и преносния смисъл на това твърдение. Няма как да остана безучастен към случващото се. Затова разчитам на срещата в понеделник да се обединим и излезем със становище, което да изпратим до всички имащи отношение по проблема институции. Разбира се, ще информираме и обществеността“, заяви кметът на Павел баня Иса Бесоолу.

Именно спирането на влаковете от София до Павел баня и промяната в разписанията на БДЖ наложи да бъде спрян и микробусът, обслужващ линията  от ЖП гарата в Павел баня до града.

„Що се отнася до мен, няма да оставя нещата така. Нека гражданите бъдат спокойни, че ще намерим решение на проблема“, категоричен е Иса Бесоолу, който само преди година се погрижи за пътния участък от ЖП гара Павел баня до града. През ноември 2022 г. бе положена асфалтова настилка и нужното осветление – нещо, което не беше правено повече от 15 години.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Ако трябва да опишете Казанлък с една дума, коя би била тя?

Най - четени новини

за последната седмица

Повече вода в „Копринка“ и „Жребчево“: Язовирите бавно възстановяват водните си обеми

19557 | 06 ноември 2025

За втора поредна година „Арсенал“ АД е лидер в сектор „Оръжие“ в престижната класация на „Капитал“

9980 | 04 ноември 2025

Заснеха мъж да тегли каруца на оживено кръстовище в Казанлък

6304 | 06 ноември 2025

Община Казанлък обявява конкурс и награда за изработване на идейни проекти за визия на изграждащото се кръстовище - западен вход на Казанлък

4673 | 09 ноември 2025

Автомобил се заби в сергиите на кооперативния пазар в Казанлък

4480 | 07 ноември 2025

Шофьорка и спътничката ѝ се разминаха без тежки травми след катастрофа на пътя Шипка – Дунавци

3227 | 04 ноември 2025

Задържаха 29-годишен мъж за кражба на техника и бижута от къща в село Хаджидимитрово

3138 | 05 ноември 2025

Мъж откри свой роднина в безпомощно състояние в апартамента му в Казанлък

2722 | 10 ноември 2025

Пешеходка пострада при пътен инцидент в Казанлък

2617 | 05 ноември 2025

Агресия, прераснала в заплахи и побой, прати двама в ареста

2481 | 06 ноември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак