17:12 | 24 ноември 23 4153

Седем нови медала завоюва школа “Орфей“

Седем нови медала завоюва школа “Орфей“ / Новини от Казанлък

Успешно приключи участието на певците от школа “Орфей“ в XIX-тия Международен онлайн конкурс ,,Кръстопът на музите‘‘ в гр.София. 

След конкурса на живо в Столицата, където Ники Иванов спечели Гранд При, организаторите от НЧ,,Св.Св.Кирил и Методий1924‘‘ и Арт компания ,,Нови звезди‘‘дадоха шанс на децата да пеят и оценят таланта им и в онлайн издание. 

Пет талантливи певци получиха сребърни отличия за своите музикални интерпретации. Сребърни медали завоюваха Кристиан Йовчев-5г. за българска песен; Любомир Фънев-18г. за световен хит; Роси Иванова -10г. за световен хит; Гергана Стойкова-11г. за световен хит и Ренета Мачкова-11г.- с песен на роден език.Двете бронзови отличия грабнаха Гергана Стойкова - за песен от репертоара на Стефан Диомов и Ренета Мачкова за английски хит. За Рени това са първите и 2 награди от международен онлайн конкурс.

С много ентусиазъм певците от школа,,Орфей‘‘ при НЧ ,,Възродена Искра 2000‘‘ се готвят за бъдещите си коледните изяви, с които ще донесат празничния в град Казанлък и Коледния базар в София.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4965 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2789 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2703 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2416 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2328 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1926 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1902 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак