17:50 | 21 октомври 23 7485

69 творци обединиха усилия в съвместния проект “Сънят“

69 творци обединиха усилия в съвместния проект “Сънят“ / Новини от Казанлък

Днес екипът на Художествена галерия – Казанлък заедно с представителствата на СБХ в Ямбол, Сливен, Стара Загора и Казанлък представиха платфотмата „Навсякъде с изкуството“. На събитието присъстваха десетки граждани, творци и общественици.

Д-р Пламен Петров разказа и за първата тема, която е част от новата платформа, а именно темата за „Сънят“.

Той сподели,че истинската провокация за конкретния избор на темата е дошъл от текст на писателя Йон Стефансон, множество цитати, от който има „разпръстнати“ на различни локации в града.

С помощта на пътеводител все желаещ ще има възможността да се придвижи до 16 различни точки в Казанлък, където са изложени произведенията на 69-те артисти.

"Това излизане на галерията от нейните пространства навън, за мен е най-големия позитив на този проект.“, посочи Пламен Петров.

Проектът „Сънят“ е инициатива, в която се срещат минало и съвремие чрез низ от тематични изложби и инсталации, разгърнати в множество пространства, по-голямата част от които външни за Художествена галерия – Казанлък – частни имоти, други музейни и културни институции като Музей на розата, Общинска библиотека „Искра“, Читалище „Искра – 1860“, НУПИД „Акад. Дечко Узунов“, публични пространства като ДКЦ Районна поликлиника Казанлък ЕООД, Културно-информационен център при зала „Иван Милев“, хотел „Parisi“ и кафене „Café Berry“. В тези „свои“ и „чужди“ територии екипът на Художествена галерия – Казанлък е поканил специално да се изявят творци, обединени в представителствата на Съюза на българските художници в Ямбол, Сливен, Стара Загора и Казанлък, както и индивидуални визуални артисти, сред които Николай Караджов, Мариела Гемишева, Любен Малчев, Кирил Георгиев. С произведения, част от богатата музейната колекция на Художествена галерия – Казанлък, са представени големите български скулптори Марин Василев, Анастас Дудулов и Христо Песев; живописците Ненко Балкански, Димитър Казаков – Нерон, Янаки Кавръков, Румен Скорчев, Елза Гоева.

Преживейте с широко отворени очи „Сънят“ до 31 март 2024 г.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6765 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5492 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3549 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2795 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2786 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2707 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2421 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2331 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1956 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1932 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак