14:41 | 16 октомври 23 9486

Д-р Красимир Пейчев получи наградата “Лекар на годината 2023“

Д-р Красимир Пейчев получи наградата “Лекар на годината 2023“ / Новини от Казанлък

На официална церемония Районната колегия на Българския лекарски съюз връчи годишните си награди на изявени лекари от Стара Загора и областта.

Отличията се присъждат по повод 19 октомври - Ден на българския лекар и 122 години от създаването на съсловната лекарска организация.

Наградата за цялостен принос в медицината "Лекар на годината за 2023 година" в област Стара Загора беше връчена на д-р Красимир Пейчев - дългогодишен хирург. Oт 3 години е управител на ДКЦ „Районна поликлиника” Казанлък, през което време успя да я реновира, модернизира и превърна в истинско здравно заведение на европейско ниво.

За "Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос за развитието на специалност" беше отличен специалистът по патоанатомия д-р Иван Василев. Той започва дългия си трудов стаж на лекар от 80-те години, от 1987 година е преподавател в катедра „Обща и клинична патология“ на Тракийския университет.

Завеждащият на отделението по хирургия в болница „Тракия“ проф. Александър Юлиянов и целият му екип получиха приза за "Принос в развитието и прилагането на иновативна медицина и уникални техники".

В категорията Млад лекар отличието „Ти си нашето бъдеще“ тази година беше връчено на д-р Йордан Трифонов за приноса му за учредяването на младежката секция към лекарския съюз в Стара Загора. В момента той работи като уролог в Болница „Берое“. Интересите му са насочени към безкръвните и лазерни операции.

За принос за развитие и утвърждаване на авторитета на съсловната организация е удостоен председателят на общопрактикуващите лекари в региона д-р Слави Славов. Отличието му беше присъдено от БЛС заради организирания от него протест в защита на колега, застрашен да изгуби неправомерно практиката си.

Денят на българския лекар се отбелязва от 1996 г. На датата 19 октомври се чества и денят на  Св. Иван Рилски – Чудотворец, който е избран покровител на  медиците.

/Радио Стара Загора

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

За или против въвеждането на € еврото?

Обяви от Казанлък:

Сезонна работа в рекламна агенция

Сезонна работа в рекламна агенция

Търсим колега за свободната позиция общ работник-разпространение на плакати на морето. Желателно е кандидатът...

Работа 12/06/2025 гр.Казанлък
Рекламна агенция търси касиер

Рекламна агенция търси касиер

Касиер в рекламна агенция Изисквания: -Добра финансова грамотност - Желание за обучение и развитие - Внимание...

Работа 10/06/2025 гр.Казанлък
ПХГ ”Св. Св. Кирил и Методий“ - Казанлък, обявява прием за учебната 2025 /2026г. , по следните специалности:

ПХГ ”Св. Св. Кирил и Методий“ - Казанлък, обявява прием за учебната 2025 /2026г. , по следните специалности:

Профилирана хуманитарна гимназия ”Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Казанлък, обявява прием за учебната 2025 /2026г. , по...

Платени съобщения 10/06/2025 гр.Казанлък
Хижа голяма Бузлуджа-нова се отдава под наем.

Хижа голяма Бузлуджа-нова се отдава под наем.

Хижа голяма Бузлуджа-нова се отдава под наем. За допълнителна информация и оглед-тел: 0882966489. ...

Платени съобщения 29/05/2025 гр.Казанлък
Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2025

Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2025

Аквапарк Овощник търси персонал за следните позиции, за сезон 2025: - Помощник готвачи - Бар - Паркинг - Касиерки -...

Работа 26/05/2025 с.Овощник

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха и задържаха крадците, задигнали крупна сума и златни накити от апартамент в Казанлък

35831 | 12 юни 2025

Столетница короняса Царя на минералната вода в Павел баня, кметът - Царица Роза

13881 | 12 юни 2025

Такси удари пешеходка в центъра на Казанлък

7031 | 17 юни 2025

Боеприпаси и самоделно взривно устройство откриха при полицейска проверка в с. Шейново

6344 | 13 юни 2025

18-годишен е в тежко състояние след намушкване с нож в Крън

5873 | 16 юни 2025

Празникът на розата и минералната вода в Павел баня се превърна в наслада за сетивата и душата

4765 | 14 юни 2025

Целият лесопарк “Тюлбе” обхванат от мярка срещу боровата процесионка

4715 | 12 юни 2025

Две катастрофи с мотористи на пътя Стара Загора-Казанлък днес

4477 | 14 юни 2025

Жена самокатастрофира и обърна колата си по таван в с.Ягода

4315 | 13 юни 2025

Казанлъчанин е задържан в Слънчев бряг за намушкване на 21-годишен мъж

4285 | 18 юни 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак