16:48 | 12 юни 23 12421

Мъж и жена ще лежат в затвора за кражби от различни търговски обекти в Казанлък

Мъж и жена ще лежат в затвора за кражби от различни търговски обекти в Казанлък  / Новини от Казанлък

Районен съд – Казанлък постанови присъда, с която наложи на 46-годишния М. М. наказание „лишаване от свобода“ в размер на две години, което да изтърпи в затвора при първоначален „строг“ режим. Отделно от това наказание той ще търпи още една година и шест месеца ефективно лишаване от свобода, тъй като кражбите са извършени в изпитателния срок по предходно негово осъждане.

С присъдата на 33-годишната подсъдима Т. М. е наложено наказание от една година лишаване от свобода, чието изпълнение е отложено за срок от три години.

Подсъдимият е признат за виновен в това, че в периода от 25.05.2022 г. до 14.08.2022 г. в гр.Казанлък, в условията на продължавано престъпление, на три пъти, сам и в съучастие с подсъдимата, като извършител, отнел чужди движими вещи – храни и напитки от три търговски обекта.

Подсъдимата е призната за виновна в това, че на 25.05.2022 г. в гр.Казанлък, в съучастие с подсъдимия, е отнела чужди движими вещи, обект на престъпление в една от търговските вериги.

В Районен съд – Казанлък делото премина по реда на съкратеното съдебно следствие, поради което първоначално определените наказания и на двамата подсъдими бяха намалени с една трета.

Мъжът и жената са установени като извършители на престъпните деяния след преглед на записи от камери в магазините.

Присъдата подлежи на протестиране и обжалване в 15-дневен срок пред Окръжен съд – Стара Загора.

ЗАБЕЛЕЖКА: Съгласно чл.16 от НПК обвиняемият се смята за НЕВИНЕН до установяване на противното с влязла в сила присъда.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Плеяда от звездни актьори идват в Павел баня за II Национален фестивал “Чудото“

11103 | 16 януари 2025

От нея за него: Любовно обяснение на моста край Овощник зарадва рожденик

8932 | 15 януари 2025

Дарителска кампания набира средства за опожарената къща в Бузовград от фойерверк в новогодишната нощ

8252 | 13 януари 2025

„Софарма“ АД, гр. Казанлък информира заинтересованото население във връзка със своето Инвестиционно намерение

8169 | 16 януари 2025

Казанлъчани настояват за възстановяване на влакове, преминаващи през Казанлък

7574 | 15 януари 2025

Царица роза 2024 в Топ 3 на Мис България

5576 | 15 януари 2025

Жена с 2,06 промила алкохол катастрофира край град Крън/ ВИДЕО

4936 | 15 януари 2025

Няколко казанлъшки села останаха без ток тази нощ

4337 | 12 януари 2025

Непълнолетен бабаит обра деца в Казанлък

3634 | 15 януари 2025

Инър Уийл Интернешънъл отбеляза своя 101-ви рожден ден с пъстра програма в Казанлък

3056 | 13 януари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак