12:25 | 02 юни 23 12578

Децата от училището в с. Ръжена станаха “Бързи герои 112“

Децата от училището в с. Ръжена станаха “Бързи герои 112“ / Новини от Казанлък

Забързано ежедневие, емигрантски вълни, деца често отглеждани от баби и дядовци, особено сред ромската общност. Такъв е случая и с децата в училището в село Ръжена ОбУ " Св. Св. Кирил и Методий".

Родители, които са избрали пътя на странстването, а децата поверени на възрастните си роднини. И тук дойде идеята за съвместна работа със здравнообразователната програма "Бързи герои 112", насочена към децата и техните семейства, в която всички се учат да разпознават правилно симптомите на инсулт и да позвънят бързо на 112.

Програмата е подкрепена от Министерството на образованието и науката и е част от инициативата „Училища за здраве в Европа“. Героите в програмата са двама супер дядовци, една супер баба, техния внук Томи, Дари - учителката и злият Тромб, който атакува тихо и без предупреждение.

Децата получиха безплатни учебни комплекти и електронни образователни ресурси. Всички завършиха програмата със сертификат

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6755 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4497 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3542 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2784 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2781 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2701 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2413 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2326 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1924 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1878 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак