11:40 | 19 декември 22 2222

Войнишкият паметник в с. Ясеново е готов

Войнишкият паметник в с. Ясеново е готов / Новини от Казанлък

Завърши строежът на Ясеновския войнишки паметник. На облицования с термообработени плочи от гранит паменик бяха сложени мемориалните плочи. Тротоарните пространства са покрити с гранитни павета.

След 4 години, скоро ще бъде открит паметникът на 57-те герои от Ясеново, загинали по Браните полета на Балканската, Междусъюзническата, Първата и Втората Световни войни.

Изграждане на паметника се осъществи по предложение на Инициативен комитет с председател Христо Ангелов, част от ръководството на ТД "Орлово гнездо". Той разказа, че Шейново и Ясеново са единствените казанлъшки села без паметници на загиналите войници.

Изграждането на мемориала бе гласувано на Общински съвет-Казанлък и единодушно прието. Предварително е поискано и съгласието на ясеновци чрез подписка, и приложено становище от Главния архитект и директора на ИМ "Искра".

На 22 септември тази година кметът на селото Пламен Вълев положи символична "първа копка" на избраното място. Паметникът е изграден изцяло от дарения.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

7378 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6783 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3567 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2815 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2809 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2727 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2440 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2349 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2130 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1957 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак