11:46 | 21 ноември 22 1756

В Галерията ще бъдат връчени наградите на победителите в Световния конкурс за детска рисунка на фондация „Малък зограф“

В Галерията ще бъдат връчени наградите на победителите в Световния конкурс за детска рисунка на фондация „Малък зограф“ / Новини от Казанлък

На 22-и ноември от 17:30 часа в Художествената галерия – Казанлък ще се проведе деветото издание на Световния конкурс за детска рисунка на Фондация ”Малък зограф”. Темата в тазгодишната надпревара е „Пролет, лято, есен, зима“.

Конкурсът има международен отзвук, а децата заявили участие в него са от цял свят:  Австралия, Норвегия, Индия, Латвия, България, Иран, Индия, Япония, Гърция и много други.

„Ние от фондация ”Малък зограф” знаем колко е важно присъствието на изкуството в живота на детето. Изкуството разширява способността му да взаимодейства със света около него и култивира нов набор от умения за себеизразяване и комуникация. Знаем също, колко е важно ранното откриване на дарбите и заложбите на детето и възможността за развитие на детския талант от ранна възраст.“, споделят от фонадацията.

Затова вече 10 години фондация “Maлък зограф” следва своята мисия, да бъде повод и да дава шанс за себеизява и себеизразяване на децата от България и чужбина чрез художествените им умения и талант. Дейността на фондацията цели още да наложи изобразителното изкуство като един фундаментален инструмент за култивиране на важни умения и способности у децата и стимулиране на тяхното развитие от най-ранна детска възраст.

Фондацията “Малък зограф“ подпомага деца от България и чужбина в тяхното художествено образование, развиване на техните дарби и заложби в областта на изобразителното изкуство, чрез разнообразните дейности и инициативи, като организиране на Световен конкурс за детска рисунка, организиране на изложби с наградените рисунки от Световен конкурс за детска рисунка, организиране на целогодишни обучения и курсове по изобразително изкуство, организиране на национални пленери по изобразително изкуство.

Партньори на фондацията при организацията и откриването на тазгодишното издание на Световния конкурс за детска рисунка са Община Казанлък, Художествена галерия – Казанлък, Министерството на външните работи, горски управления, читалища, фирми и други, каза още организаторът на форума.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6771 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6343 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3558 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2805 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2798 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2717 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2428 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2339 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2055 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1945 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак