11:07 | 16 май 22 1958

Сдружение „Юнайтед Авангард Артист” създаде 19 късометражни филми посветени на пандемията

Сдружение „Юнайтед Авангард Артист” създаде 19 късометражни филми посветени на пандемията  / Новини от Казанлък

Приключи проект „Мисии” по програма „Европейски корпус за солидарност”със създаването на 19 късометражни филми на „Юнайтед Авангард Артист”.

След успешно приключилият проект „Поднасям ви премълчаното” на програма „Европейски корпус за солидарност” на „Юнайтед Авангард Артист”, по който беше създадена книга „Поднасям ви премълчаното. Пандемия” и два филма, организацията се впуска в ново предизвикателство с одобрения проект „Мисии” по програма „Европейски корпус за солидарност” отново  финансиран от Център за развитие на човешките ресурси.

Проектът представляваше индивидуално доброволчество за дейности в сферата на киното, хумора, изкуствата с участието на общността, промотирането на европейските ценности и самосъзнание и развитието на гражданското общество. Продукцията беше фокусирана върху личностното развитие на младежите и изграждане на уменията на 21 век, към развитие на основни компетенции, качества и умения на участниците.

В начинанието взеха участие трима младежи - един от Казанлък, един от Раднево и един от Португалия. Заедно с Румен Сомов, те създадоха 19 краткосрочни скеча, посветени на Ковид 19.

Заглавия като „Пандемична любов”, „Ковид Воини”, „Екстра застраховка”, „Червената шапчица”, „Хората и ваксините”, „Разтърсващи новини”, „Ковид срещу глада-1,2,3, и 4 вълна”, “Ковид новини”, „Белина”, „Преди и след”, „Сертификати”, „Спомени”, „Вог” и други.

Техните филми по проекта може да гледате тук

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

7494 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6783 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3567 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2815 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2809 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2727 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2441 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2349 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2135 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1958 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак