16:12 | 07 юли 21 2231

Голям успех за пианистките от Школа „Орфей“ при НЧ „Възродена Искра – 2000“

Голям успех за пианистките от Школа „Орфей“ при НЧ „Възродена Искра – 2000“  / Новини от Казанлък

15-тият музикален Международен конкурс „Радост на брега“ – Созопол, който се проведе онлайн преди дни, бе изключително успешен за талантливите момичета Антония Хърлева, Даниела Калчева, Валентина Тояганова и Виктория Гочева от Школа „Орфей“ при НЧ „Възродена Искра – 2000“. Те бяха отличени за клавирните си изпълнения с 3 първи места-златен медал и Диплом за Антония, Даниела и Виктория  и 2- ро място за Валентина Тояганова. В конкурсната програма момичетата представиха класически творби от различни епохи и пиеси от български композитори.

Конкурсът се организира от Областна организация в Бургас, Община Созопол и сдружение „Арт форум“ и  има за цел  да подкрепя младите таланти и да им дава увереност, че музиката е радост и удоволствие

Председател на журито от създаването на конкурса преди 15 години до днес е г-жа Златка Бобева-арт педагог, почетен гражданин на Бургас, а членове са изявени инструменталисти.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Сдружение “Жените на Казанлък“ с ново попълнение

9454 | 05 февруари 2025

Тази вечер, Станислав посреща своите гости в “Черешката на тортата“ с амбициозно меню

6444 | 04 февруари 2025

Арх. Христо Инджов спечели конкурса за Главен архитект на Община Казанлък

5020 | 06 февруари 2025

Осъден на 3г. и половина затвор заради цигари без бандерол: Спипали го на паркинг за товарни камиони

4012 | 06 февруари 2025

Почерпен, неправоспособен шофьор затисна с колата си 42-годишен пешеходец в малките часове

3654 | 04 февруари 2025

Шофьор се озова зад решетките за 24 часа, карал с 2,20 промила алкохол

3506 | 05 февруари 2025

Набирането на средства за поставяне на паметна плоча на Петя Павлович в Казанлък продължава, ЛХМ „Чудомир“ апелира за подкрепа на кампанията

3365 | 06 февруари 2025

Агенция по заетостта стартира нов прием по проект „Започвам работа“

2566 | 05 февруари 2025

Царица Роза 2017 планира издаването на своята книга-албум “Казанлък - традиция и наследство“ през 2026 г.

2506 | 04 февруари 2025

Полицията откри наркотици у мъж от Казанлък и жена от Мъглиж

2459 | 06 февруари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак