13:07 | 23 февруари 21 12327

Лекар отличник от Казанлък положи Хипократова клетва

Младите лекари от Випуск 2020 на Медицинския университет в София положиха Хипократова клетва. Тържеството се проведе и онлайн, и с ограничен брой присъстващи. Сред присъстващите в залата бяха пълните отличници на випуска, завършили с 6,00 образованието си. Випуск 2020 са първите студенти, положили клетва и онлайн.

На тържествена церемония, макар и във времена на пандемия, младите лекари от Медицинския университет в София положиха Хипократова клетва. Девет от 477-те студенти по медицина завършиха образованието си с пълно отличие, сред които е и казанлъчанинът Златко Костадинов.

25-годишният казанлъчанин вече реализира своите знания и придобити умения в най-хуманната професия. Прекарал няколко години през времето си на обучение в реанимацията на софийската болница „Света Екатерина“, той продължава да бъде до пациентите и днес.

"Още от ученик се насочих към природните науки и продължих гимназиалното си образование в Математическата гимназия в Казанлък в паралелка „Биология и химия“. След това естествено се стекоха нещата да продължа да се развивам с медицина и не съжалявам“, споделя младият лекар. Той мечтае да развива своите умения в чужбина, като специализант по анестезиология. Своето обучение иска да продължи в САЩ, но "нещата са в развитие", коментира Златко.

А защо се е насочил към анестезиологията и реанимацията, Златко Костадинов отговаря така: „В болница „Света Екатерина“ съм бил в реанимация като болногледач. Близо 3 години прекарах там и се сблъсках от първо лице с работата на анестезиолозите. Професията е динамична, има непредвидимото ежедневие и предизвикателство за работа с най-тежко болните пациенти.“

Още преди да получи титлата "доктор", Златко решил да доброволства. Последните месеци от своето обучение той застава на първа линия в борбата с коронавируса. След лична среща с болестта, младият казанлъчанин влиза в ковид отделение в най-големия пик на разпространение, амбициран да помага на нуждаещите се.

Госина преди това, през 2019г. той прекарва 4 месеца в японския град Хирошима по програма „Еразъм“ за академичен и образователен обмен между университетите. С възхищение той споделя, какво силно и позитивно впечатление му е направила системата на здравеопазването и кадровият потенциал, с които разполага Япония. Урокът, който ще му остане за цял живот е, че организацията е сред най-важните в сферата на здравеопазването.

За финал, казанлъчанинът не бе краен в отговора си дали ще избере България или чужбина. Златко Костадинов отговори, че "в някакъв момент ще се завърна в родината си. Искам това, което съм натрупал като познания да го приложа и тук."

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5119 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2790 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2704 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2417 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2329 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1928 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1912 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак