10:57 | 23 декември 20 1946

АПИ: Шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

АПИ: Шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия / Новини от Казанлък

При пътуването за Коледа единственото ограничение на магистрала заради ремонт ще е в района на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“

За предстоящите Коледни празници, когато много хора ще тръгнат на път, Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания и да спазват въведените ограничения, пътната сигнализация и да не използват аварийните ленти по автомагистралните участъци за по-бързо придвижване. Eмоционалното шофиране не гарантира по-кратко пътуване, но застрашава живота и здравето на всички останали, които спазват правилата.

В пиковите часове, когато трафикът е най-интензивен, е възможно на АМ „Хемус“, в района на тунел „Витиня“, да има по-бавно придвижване. Движението в тръбата за Варна е двупосочно, поради ремонт на тръбата за София. Там е единственото ограничение на магистрала заради продължаващи строителни работи.

Макар прогнозата на метеоролозите за следващите дни да е за хубаво за зимата време, на 26 и 27 декември се очаква в Северна и Северозападна България дъждът да премине в сняг.

Областните пътни управления следят метеорологичните прогнози по райони и ще предприемат обработка на настилките. Всички машини на пътноподдържащите фирми са в пълна мобилизация за снегопочистване на републиканските пътища. По опорните пунктове има инертни материали - сол, пясък, калциев двухлорид. За повишаване безопасността на движение, ако метеорологичните условия го изискват, е възможно затваряне на определени участъци за обработване на настилките с химически вещества и инертни материали.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38579 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13060 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10290 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8978 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4786 | 11 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

4683 | 17 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3830 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3826 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3228 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2745 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак