За шеста поредна година ще се проведе отчитането на Национален конкурс за издадена книга с епическа поезия, който по решение на общо събрание на НЧ "Светлина-1861", гр. Шипка, от тази година ще се нарича вече Национален конкурс за епическа поезия "Георги Георгиев".
Партньори във този формат са Съюза на българските писатели, гр. София и Национален парк-музей „Шипка – Бузлуджа“, гр. Казанлък.
На 9-и октомври, петък, освен, че ще бъде награден поредния достоен лауреат на конкурса, организаторите ще посветят и време за основателя на конкурса - о. з. полк. Георги Георгиев, който ни напусна без време на 27.06.2020 г.
Гости ще бъдат носители на наградата от предишни издания на конкурса като Матей Шопкин, Лозан Такев и Минчо Минчев. Наградата за това издание ще бъде връчена от Боян Ангелов - председател на Съюза на българските писатели, който е и председател на журито в конкурса.
"Благодарим на всички, които се включиха със своите стихове, посветени на България. Ще Ви очакваме отново.", споделя екипът на читалището.
Събитието ще се проведе от 18.00 часа в галерията на НЧ „Светлина-1861“, град Шипка.
НЧ „Светлина-1861“
Хотелски комплекс Артемида предлага работа за рецепционист
Хотелски комплекс Артемида обявява свободна позиция за длъжността „Рецепционист“. Изискванията, на които...
Био ферма в град Шипка продава екологично чисто телешко месо - шол
Био ферма в град Шипка продава екологично чисто телешко месо - шол. Доставяме до Вашия адрес продукти с истински...