13:09 | 16 септември 20 7841

С изцяло обновена спортна база започна учебната година в СУ „Екзарх Антим I“

С изцяло обновена спортна база започна учебната година в СУ „Екзарх Антим I“  / Новини от Казанлък

С напълно обновена спортна база откри учебната година СУ „Екзарх Антим I“ в Казанлък. Учениците ще тренират в изцяло нова площадка на открито. За учениците в горен курс са разположени игрища за 5 вида спорт, за най-малките, децата от 1 до 4 клас са изградени образователни и занимателни игри.

Игрища за футбол, баскетбол, волейбол, тенис на корт и лека атлетика очакват децата през 2020/2021 г., където ще прекарват часовете по "Физическо възпитание и спорт".

Общата сума за обновяване на спортната площадка в СУ „Екзарх Антим I“ е коствала около 180 хил лв от бюджета на училището. Средствата за обновяване на базата са за сметка на училищния бюджет, като 30 хил. лв са допълнителни средства от община Казанлък, получени по формулата за разпределение на средства по училищата, разясни директорът Радиана Стефанова.

Фирмата извършила ремонта на площадката е избрана чрез обществена поръчка. Изпълнението е отнело около 40 работни дни.

Спортната база ще се използва освен в часовете по "Физическо възпитание и спорт", а и за извънкласни дейности. 

"Имаме групи за волейбол, футбол, тенис на корт. Предстои да проучим интереса на родителите за новата учебна година, какви спортове биха желали и сме в готовност да привлечем външни треньори, които да провеждат тренировки при нас с нашите ученици", заяви още Стефанова.

Извършен е и ремонт на спортната площадка за децата от начален етап, където са поставени образователни и занимателни игри. Пъзели със задачи по математика или с азбуката на английски език, планети, "Не се сърди човече", игри на куцанка (дама) и многобой ще помагат за забавното прекарване на междучасията и по-бързото и лесно запомняне на някои от уроците.

В реалистична обстановка учениците на „Екзарх Антим I“ ще се учат как безопасно да бъдат част от движението по пътищата. За целта е изградена площадка за „Безопасност на движението по пътищата“, която е разположена в крайната част на асфалтовото игрище.

Проектът е спечелен по национална програма от Министерството на образованието и науката, с изцяло външно финансиране, което възлиза на стойност 3200 лв.

Програмата включва и закупуване на велосипед. Така децата ще бъдат реални участници в движението и ще научат повече за отговорностите и безопасността. Площадката ще бъде най-активно използвана от учениците от 1 до 4 клас.

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7282 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4120 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4035 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3892 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3738 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3499 | 10 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3480 | 09 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3297 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2949 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2780 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак