13:59 | 17 юли 20 2233

За пръв път и учениците от старозагорско се включват в лятната академия на “Заедно в час“

За пръв път и учениците от старозагорско се включват в лятната академия на “Заедно в час“ / Новини от Казанлък

Заради коронавируса събитието преминава в онлайн формат и отваря нови места за ученици от 1 до 12 клас

За първи път ученици от 1 до 12 клас от Старозагорско могат да се включат в Лятната академия на “Заедно в час”. Заради епидемията от коронавирус и повишеният брой на заболели през последните седмици и след консултация с външни организации събитието преминава в онлайн формат. Това позволява отварянето на нови места за лятното училище и включването на ученици, които живеят извън София.

За записване в академията родителите трябва да попълнят формуляр за участие на сайта на организацията.

Онлайн лятната академия ще продължи от 3 до 14 август, всеки делничен ден от 9:00 до 12:30 ч.

На ден е предвидено учениците да имат по четири учебни часа с междучасия от 10 минути между всеки от тях. Уроците са планирани така, че да насърчават активното участие на учениците и сътрудничеството между тях под формата на работа по групи, работа по проекти, споделяне, дискусии и пр.

Основна цел на академията е да повиши мотивацията за учене на учениците и да подобри подготовката им по изучаваните предмети. Заради пандемията от COVID-19 ще бъде обърнато специално внимание на затвърждаване на знанията, придобити по време на дистанционното обучение.

В подготовката за онлайн академията екипът на “Заедно в час” и новите учители ще стъпят на опита на общността от учители и училища партньори на фондацията от последните месеци, споделен опит от партньорите на организацията от глобалната мрежа Teach For All и добри практики в онлайн обучението от цял свят.

Лятната академия на “Заедно в час” се провежда за десета поредна година. Традиционно академията се провежда на живо в училища в София и събира стотици деца. Часовете по време на академията са водени от новите мотивирани учители в програма “Нов път в преподаването” на “Заедно в час”. Те са специалисти по различни учебни дисциплини и имат разнообразен предишен професионален опит. Академияте е част от тяхната интензивна предварителна подготовка и обучение преди влизането в училище през септември 2020 г.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38240 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12897 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10027 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8700 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4735 | 11 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3837 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3786 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3726 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3180 | 15 декември 2025

Община Казанлък порицава вандалската проява, насочена към пейката за кърмене в парк “Розариум”

2767 | 10 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак