15:01 | 13 март 20 10720

Служителите на казанлъшката ДАВИД Холдинг АД ще работят от вкъщи

Служителите на казанлъшката ДАВИД Холдинг АД ще работят от вкъщи / Новини от Казанлък

Още вчера, преди да бъдат въведени извънредни мерки в цялата страна, една казалъшка фирма предприе свои, без да всява паника, с които да покаже, че в момента това трябва да бъде социалното поведение на хората. Отговорното поведение е най-доброто лекарство при епидемия като сегашната. Компанията е ДАВИД Холдинг АД, а ето и какво написа до всички свои колеги директор "Технологично развитие" в компанията Стойчо Недев:

"Когато животът ти сервира лимони - направи си лимонада. Ние си направихме. Анализирайки без паника и емоции изключително неприятната ситуация с корона вируса, в DAVID Holding Company решихме да направим следното:

1. Ще тестваме концепцията за работа от вкъщи дълготрайно и широкомащабно. Всеки сам ще избере дали да работи в офиса или от вкъщи. Това ще продължи поне до като пукне пролетта;

2. Ще пътуваме възможно най-малко и ще правим присъствени срещи само ако е крайно наложително. На срещите ще пропускаме целувките, прегръдките и ръкуванията. Нищо лично. Ние пак ви обичаме и затова ви пазим;

3. Напълно ще избягваме всякакъв обществен транспорт, доколкото е възможно;

4. Ще си вършим работата добре, както обикновено, но може би малко по-ефективно и креативно. По-късно ще анализираме кои добри практики може да приложим и в мирно време;

5. Няма да се събираме, да ходим на ресторанти, кафета, кино, театър и фитнес;

6. Ще пазаруваме възможно най-рядко и без да се презапасяваме;

7. Ще ядем много плодове и зеленчуци. Особено ще наблегнем на лимоните и розовия грейфрут;

8. Ще пием много чай с много джинджифил и още повече лимон;

9. Няма да се паникьосваме и ще си живеем живота, но без да се отнасяме безотговорно към останалите, защото "това е нашето право на личен избор";

10. Ще си мием не само ръцете, но и зъбите ;

11. Няма да забравим, че DAVID-20 е много повече от COVID-19, защото както е казал поета: "Какво тук значи някакъв си вирус?";

Правим това с ясното съзнание, че не всички могат да го направят, но го споделяме, защото мислим, че е добре всички, които могат да го направят.

Изобщо, в кризисна ситуация всеки трябва да помага с каквото и колкото може. Не го правим с цел да пазим себе си. Това дали някой ще се разболее и колко тежко ще прекара заболяването е божа работа. Правим го, защото сме убедени, че това в момента е социално отговорното поведение. А отговорното поведение е най-доброто лекарство при епидемия като сегашната.

Бъдете здрави и пазете другите около вас!"

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

80% успеваемост при проведената биологична борба с боровата процесионка на територията на лесопарк “Тюлбе“

10048 | 18 юни 2026

Със съдействието на областния управител: Спешни мерки за пътя от Казанлък към Бузовград и Средногорово

8369 | 18 юни 2026

18-годишният шофьор на БМВ от снощната катастрофа е настанен в болница, още двама пострадаха

8135 | 22 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

7751 | 16 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

7259 | 17 юни 2026

Обявеният за издирване Борис Анев от Казанлък е открит

7109 | 19 юни 2026

Катастрофа между два автомобила в западната част на Казанлък затруднява движението

6125 | 21 юни 2026

Възрастен шофьор навлезе в насрещното и предизвика тежка катастрофа, жена е с опасност за живота

5618 | 18 юни 2026

Полицията издирва участник в пътнотранспортно произшествие със загинал

3284 | 17 юни 2026

Випуск 2006 на ПГ по транспорт и транспортен мениджмънт отбеляза 20-годишен юбилей от дипломирането си

3233 | 19 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак