13:02 | 27 февруари 20 3364

“Български пощи“ ще замести Lafka в разпространението на вестници и списания

“Български пощи“ ще замести Lafka в разпространението на вестници и списания / Новини от Казанлък

Заради затварянето на Lafka, от 24 часа на 1 март се предвижда разпространението на печатни издания в страната да се поема от „Български пощи“ ЕАД. Стана ясно по време на редовното заседания на Министерския съвет.

Транспортният министър Росен Желязков докладва на премиера Бойко Борисов, че е провел среща с издателите, за да изяснят неяснотите около разпространението на вестници и списания.

„Български пощи“ ще бъдат разпространителят в ситуацията, в която досегашният разпространител е заявил, че ще преустанови дейността си. В момента на пазара няма друга компания, която да може да изпълни този ангажимент“, отбеляза Желязков.

"Всяко едно печатно издание ще може да стига до сергията без посредник, въпреки че това ще ни струва дотация. Ще даваме пари за тази работа, но ще осигурим на всички печатни издания равнопоставеност", категоричен бе премиерът Бойко Борисов.

Министър Желязков обясни, че размерът на отстъпката, която се предвижда от разпространителят да бъде намалена, което е форма на насърчаване на издателите.

Ресорният министър каза още, че издателите са изразили притеснения, че точките на разпространение, на които досега бяха обектите на Lafka, ще лиши читателите от достъп до печатни издания. "Затова предлагаме на общините да взаимодействат с "Български пощи" и плюс пощите да се определят атрактивни места. Има над 3000 пощи, но реалния пътникопоток, който е интересен за разпространението, минава пред 600 места. Затова и ние предлагаме и ще определим в допълнително места, за да компенсираме", заяви Желязков.

dariknews.bg

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Иван Гитев със страхотна игра в “Стани богат“. Участието му продължава и тази вечер

10922 | 25 април 2025

Вижте всички кандидатки за Царица Роза 2025

10098 | 23 април 2025

Човек пострада при катастрофа в центъра на Казанлък

9997 | 26 април 2025

Д-р Неделчо Маринов е новият областен управител на Стара Загора

5023 | 23 април 2025

Две каракачански кучета от Средногорово изпъкнаха на изложба сред конкуренцията

4494 | 28 април 2025

Спипаха 54-годишен в Ясеново да продава домашна ракия

4342 | 28 април 2025

“Български пощи“ започват обмяната на левове в евро

4155 | 23 април 2025

Силно земетресение разлюля Турция, усети се и в Казанлък

4116 | 23 април 2025

ДКЦ „Районна поликлиника Казанлък“ търси специалисти

4095 | 28 април 2025

С 2,39 промила алкохол е бил шофьорът на джипа от съботната катастрофа в центъра на Казанлък

3379 | 28 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак