Това предложение бе отправено към кмета Галина Стоянова, с което по-късно бе запознат и Председателят на Общински съвет – Казанлък Николай Златанов. Предложението е здравното заведение да бъде разположено на четвъртия и петия етаж на Поликлиниката, като ще има обособен самостоятелен вход и няма да пречи на дейността й. Отделни лаборатории в МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“ ще бъдат използвани за дейността на центъра.
Към момента е изискана от членове на Председателския съвет допълнителна информация от дружеството, инициатор на предложението за създаване на кардиологичен център, както и удостоверения, от които да е видно, че създаването на новото здравно заведение няма да ощети бюджета на МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“.
Златанов заяви, че очаква отговор, и в най-кратки срокове ще започне процедурата за разкриване на кардиологичния център. „Тази клиника ще бъде на много високо технологично ниво. Тя няма нищо общо с работата на общинската болница в Казанлък. В този смисъл тя няма да бъде и неин конкурент“, поясни Златанов.
Единствените и основни опасения на двете общински здравни заведения – МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“ и Поликлиниката са относно наемането на специалисти в новото здравно заведение. По този въпрос, от фирмата увериха, че представителите на новата клиника са готови да подпишат споразумение, което да обхване определен срок, в който въпросният център няма да има право да наема медицински състав от МБАЛ „Д-р Христо Стамболски“.
„Важно е да преценим рисковете за здравните заведения в Казанлък, от една страна, тъй като съществуването им е от първостепенна важност. От друга страна, да позволим на нашето население и на съседните четири общини – Павел баня, Мъглиж, Гурково и Николаево да се ползват от една високотехнологична услуга, която касае сърце-мозък, както се нарича здравното заведение и в крайна сметка, те да бъдат оперирани в Казанлък при нужда, а не да ходят до София“, подчерта председателят на ОбС - Казанлък.