11:04 | 09 октомври 19 4650

„Робонашествие” в Механото

„Робонашествие” в Механото / Новини от Казанлък

Световната седмица на програмирането се отбелязва по нестандартен и атрактивен начин в ПГ „Иван Хаджиенов” – училищното настоятелство изненада с „Робонашествие” осмокласниците от специалности „Компютърна техника и технологии” и „Мехатроника”.

По инициативата „Запознайте се и програмирайте”, подкрепена от ФРГИ, SAP и TechSoup, младежи от цял свят се запознават със света на технологиите и програмирането по забавен начин. За начинаещите казанлъшки програмисти, ментори в света на роботиката бяха Радостина Кацарова и инж. Иван Рачев от "Детска академия по програмиране" към ИКТ Център в Казанлък.

Изобилието от роботи впечатли всички участници – „пчеличка” за начинаещите, „Финч” с програмируем контролер, Лего модели и най-високият клас в роботиката – микроконтролери „Ардуино”.

Оспорвани бяха двубоите по робофутбол и паркиране в „гараж” на роботите „Финч”, любезно предоставени от приятелите на децата от Общинска библиотека „Искра”.

В четвъртък предстои „Робонашествие-2” с демонстрации на визуално блоково програмиране със Scratch и mBlock за създаване на анимации, игри и управляване на програмируеми устройства.

Гласувайте, за да подкрепите инициативата в сайта на „Meet and Code”.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Най - четени новини

за последната седмица

Сдружение “Жените на Казанлък“ с ново попълнение

9437 | 05 февруари 2025

Задържаха 40-годишен шофьор с 1,23 промила алкохол на пътя Казанлък - Копринка

6970 | 03 февруари 2025

Тази вечер, Станислав посреща своите гости в “Черешката на тортата“ с амбициозно меню

6418 | 04 февруари 2025

Момче се бори за живота си след инцидент с кросов мотоциклет в село Шейново

6221 | 03 февруари 2025

Арх. Христо Инджов спечели конкурса за Главен архитект на Община Казанлък

4998 | 06 февруари 2025

Осъден на 3г. и половина затвор заради цигари без бандерол: Спипали го на паркинг за товарни камиони

3952 | 06 февруари 2025

Почерпен, неправоспособен шофьор затисна с колата си 42-годишен пешеходец в малките часове

3635 | 04 февруари 2025

Шофьор се озова зад решетките за 24 часа, карал с 2,20 промила алкохол

3490 | 05 февруари 2025

Набирането на средства за поставяне на паметна плоча на Петя Павлович в Казанлък продължава, ЛХМ „Чудомир“ апелира за подкрепа на кампанията

3337 | 06 февруари 2025

Агенция по заетостта стартира нов прием по проект „Започвам работа“

2522 | 05 февруари 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак