17:17 | 19 юни 19 7620

Отрязани дървета разбуниха духовете в Казанлък

Отрязани дървета разбуниха духовете в Казанлък / Новини от Казанлък

Вчера в рубриката ни РепорТИ бяха изпратени снимки с отсечени дървета, които породиха сериозна дискусия в групата ни За Казанлък

Преди две седмици, Общината започна ремонт на тротоара по ул.“Стара планина“ от кръстовището с ул.“Стефан Караджа“ до ул.“Феликс Вожели“.

Потърсихме Община Казанлък за коментар, относно разрасналия се негативизъм от страна на казанлъчани по темата.

От там завиха, че всички предприети подобрения, които включват ремонтната дейност на тротоарната площ и изсичането на дърветата са предприети, след съгласуване и с желанията на жителите в района.

В Общината са постъпвали множество сигнали за опасни дървета, които сигнали съзнателно са забавени, за да се стигне до нейната реконструкция.

Улица „Стара планина“ е една от главните и приоритетни улици в Казанлък, която свързва Западното, Розариума и центъра, заради което Общината взима решението да подобри състоянието и вида ѝ.

Дърветата, които вече са изсечени, не са били в добро състояние. Техните корени са нарушавали настилката и са били опасни за къщите. Затова се е стигнало до премахването на дърветата, а на тяхно място ще бъдат засадени нови дървесни видове като Сифора, Каталпа и Канадски дъб, подходящи за градски условия, така че да се оформи зелена разделителна ивица между тротоара и улицата.

Припомняме, че негативната вълна на гражданите, покрай реконструкцията на улица "Стара планина" е идентична с ремонта през 2012 година на бул.  „Александър Стамболийски“. Тогава, Общината беше предприела същите действия за промяна на облика на улицата. Там също бяха изсечени почти всички дървета, а на тяхно място бяха посъдени нови, градски видове. Бул. Стамболийски днес изглежда така: 

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

6479 | 17 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

4467 | 18 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4376 | 16 април 2025

Скандал в Овощник завърши със съборена ограда и изпочупени прозорци

4277 | 22 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

3992 | 16 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3768 | 16 април 2025

БМВ се преобърна край Мъглиж

2757 | 15 април 2025

Учениците на ПГЛПТ се срещнаха с успешни бивши възпитаници на гимназията

2362 | 21 април 2025

Министър Митов от Плевен: Случаи като този от Казанлък са срам, в редиците на МВР има нужда от преподреждане

2315 | 16 април 2025

76-годишен самокатастрофира в Казанлък

2056 | 22 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак