16:14 | 17 юни 19 12895

Танцьорите на КСТ „Роза” пожънаха успех в престижно състезание

Танцьорите на КСТ „Роза” пожънаха успех в престижно състезание / Новини от Казанлък

На 15 юни, във Велико Търново, в Двореца на културата и спорта „Васил Левски”, се проведе Национален турнир по спортни танци „Болярска купа”, организиран от БФСТ, Община Велико Търново и КСТ "Ксани денс", под патронажа на кмета на община Велико Търново инж. д-р Даниел Панов.

Турнирът се завръща след 15 годишно прекъсване.

В съревнованието „Болярска купа”, с първо място и златни медали се завърнаха Стоян Петров и Елис Табакова, при състезателите над 18 години – стандарт.

В Националния турнир, в Клас 18А+А – латина, Пламен Божев и Йоана Велева станаха трети, а в турнира „Болярска купа”, се класираха четвърти.

В Клас 15С, Никола Хлистов и Катрин Петрова, заеха първо място, а на „Болярска купа”, станаха трети на стандарт и шести на латина.

В Клас 18D+D – Стелиан Владев и Милана Бездичка заеха първото място и също се върнаха със златни медали.

На танцьорите от КСТ „Роза” при ОДК „Св. Ив. Рилски” им предстоят още две важни състезания, както и Държавно първенство, с които ще приключат настоящата учебна година, но и не усилените тренировки в залата.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

7327 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6783 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3567 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2815 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2809 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2727 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2439 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2349 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2129 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1956 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак