12:53 | 18 май 19 5857

Започнаха проверки срещу незаконосъобразното решение за продажбата на лагера в Равда

Започнаха проверки срещу незаконосъобразното решение за продажбата на лагера в Равда / Новини от Казанлък

БСП-съветниците: Кметът на Казанлък забранява влизането и преминаването край Общината?

„Очаквам скоро кметът на Казанлък да забрани  и влизането на граждани в сградата на Общината и на входа да постави табела с текст „Разрешено  преминаването само за членове на ГЕРБ”. Това каза председателят на Групата съветници Пламен Караджов по повод поведението на общинския ПР при внасянето на заявления в деловодството на общинската администрация, символизиращи категоричното нежелание  на казанлъчани да се продава общинския терен на лагера в Равда.

„Общината е на  всички жители, опитът на хора от кметския екип да осуетят действията на казанлъчани  е недопустимо”, подчертаха общинските съветници на БСП. Те дадоха брифинг преди влизането си в информационния център пред сградата на Община Казанлък, съобщавайки  пред журналисти повода, за който идват на „Розова долина” 6.

„Тук сме, за да внесем техните заявления. Потърсиха ни родители, когато стартирахме подписката „Да си върнем Равда”, за да заявят по този нестандартен начин, че Равда не трябва да се продава, тя трябва да остане на децата на Казанлък”, каза   председателката на жените-социалистки Мария Бресковска, която е събрала заявленията на  казанлъчани.

„За нас е от изключителна важност, че нашите съграждани са чувствителни и защитават общинската собственост, настояват  техният глас да бъде чут”, каза общинският съветник Румяна Друмева, председател на БСП. По думите й 4 700 са подписите в защита на Равда, хората искат да знаят как се управлява общинската собственост.

„БСП сезира всички органи на власт в държавата – изпълнителна, законодателна и съдебна за незаконосъобразността на взетото решение за разпореждане с имота до брега на морето”, каза общинският съветник Моника Динева. Тя очаква скоро резултат от проверките, които са стартирали. Според сигналите до Президента, Председателя на Народното събрание, Главния прокурор, Националния омбудсман, КПКОНПИ, Антикорупционния фонд, Групата на държавите, борещи се против корупцията /ГРЕКО/ и др. има основателни предположения за търговия с влияние и безстопанственост от страна на кмета.

Пресцентър на БСП-Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26298 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8949 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8922 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8385 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5241 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4733 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4190 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3359 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3230 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3002 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак