13:09 | 28 март 19 2974

АПИ ще поеме половината разходи за ремонта на надлеза до “Катекс“

АПИ ще поеме половината разходи за ремонта на надлеза до “Катекс“ / Новини от Казанлък

Тази сутрин, на редовното заседание на Общински съвет, бе внесен за гласуване доклад с подписване на споразумение за сътрудничество между Община Казанлък и Агенция "Пътна инфраструктура", за ремонта на надлеза на булевард „Розова долина“ в град Казанлък.

След извършен анализ на финансовите средства на общината бе отправено предложение за сътрудничество за ремонта на надлеза до АПИ, с доводите, че пътната конструкция е връзка с пътищата от републиканската пътна мрежа: подбалканския път София - Бургас и път III-608 Казанлък – Средногорово, както и осигурява безконфликтно преминаване по ж.п. линията София-Бургас, също така съоръжението е транспортна връзка със завод „Арсенал и ежедневно по него се предвижват 10 000 работника.

От Агенция „Пътна инфраструктура“ са признали, че има законодателна основа този надлез да бъде съфинансиран от тях, и са изразили съгласие да се предприемат действия за сътрудничество, като съгласието съответства на направеното от общината предложение за съвместно финансиране на съотношение 50/50.

Сумата, която е необходима за цялостния ремонт, след направеното конструктивно обследване  и изготвяне на инвестиционния проект през 2016 година от общината, възлиза на 2 477 519 лв. с ДДС. През 2018 година бе одобрен целеви трансфер в размер на 1 200 000 лв. за ремонта на надлез „Катекс”, като тези средства са половината от необходимите за извършване на цялостен и качествен ремонт на съоръжението.

След споразумението на общината и АПИ става ясно, че този приоритетен ремонт ще се осъществи без Община Казанлък да задели нито една стотинка от бюджета.

След гласуване, предложението за сътрудничество бе прието единодушно с 33 гласа „за“, а като следваща стъпка, Община Казанлък ще предприеме търсене на изпълнител на проекта.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

8544 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6790 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3570 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2823 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2817 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2738 | 01 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

2515 | 05 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2449 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2352 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2210 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак