11:21 | 25 февруари 19 12992

В Бузовград: Никога повече ГЕРБ във властта

В Бузовград: Никога повече ГЕРБ във властта / Новини от Казанлък

„Доверието на хората е изчерпано, живеят на ръба на оцеляването, властта трябва да служи на народа, а не на нейните кръгове. Управляващите на всички нива доказаха, че не могат да се справят. ГЕРБ не трябва да са във властта никога повече” – с тези думи бузовградчани посрещнаха депутата Донка Симеонова и общинските съветници Пламен Караджов и Теодора Иванова в селото. По думите  на жителите  управлението трябва да се ревизира от кметството в Бузовград и Община Казанлък - до държавата.

„Затова излязохме от парламента, заради погазването на законите, сринатото доверие и  потъпкване правата на българските граждани. Хората искат честни избори, не искат фалшификация, нито корупция в управлението, искат справедливост и шанс да живеят друго качество живот, каквото заслужават като българи”, каза Симеонова. По-късно тя и общинските съветници се срещнаха със социалистите от Бузовград. Според тях „политическото поведение  на ПГ „БСП за България” е правилно, това е пътят за постигане върховенството на закона и справедливостта, защото хората вече не вярват на системата и настояват за промяна на модела”.

Дългогодишните проблеми на населеното място също като в държавата нямат решения. „Колко години трябва да минат, за да има в селото обезопасено дере и  почистено речно корито, за да не „плуват” къщи, да има питейна вода, канализация, асфалтирани улици, тротоари, отворена спортна база и т.н., продадоха се толкова общински терени тук, никой няма информация, вижте състоянието на центъра”, възпротивиха се местните на водената политика за родното им село.

„За 12 години управление на ГЕРБ в  селото и 8 в общината, населеното място трябваше да има визия по австрийски модел”, заяви Пламен Караджов. „Казвате, че хората са отчаяни и едва хляба си купуват, но според ръководството на Община Казанлък ние живеем в благополучие и би било обидно, напр. ако Общината поеме таксите на младите родители за детски ясли и градини, както предлагахме от БСП. Същевременно от общинския бюджет излязоха още половин милион лева за боклука - общо стават 5 млн. 100 хил. лв. за Чистотата, а за болницата пари няма”, обясниха Иванова и Караджов. Социалистите обсъдиха вариантите за решения на проблемите и перспективата за промяна наесен.

БСП - Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26841 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8981 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8948 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8432 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5254 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4783 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4208 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3379 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3273 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3021 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак