12:19 | 22 октомври 18 8116

Клуб “Селт“ се завърнаха от Турция с две балкански титли

Клуб “Селт“ се завърнаха от Турция с две балкански титли / Новини от Казанлък

Катерачите от клуб "Селт" премериха сили на два континента - Азия и Европа. На 20-21 октомври в град Бурса, Турция се проведе Балканското първенство по спортно катерене, под патронажа на турската федерация по катерене.

След 10-годишно прекъсване казанлъшкият клуб "Селт" получи покана за участие в първенството в Турция за юноши и девойки от 14 до 19 годишна възраст, в дисциплината трудност. Турската федерация се бе погрижила изключително добре за провеждането на това състезание, стената бе висока 18 метра и повече от 300 кв.м. 

Пристигнаха състезатели от България, Румъния и Гърция. Въпреки големият отбор от турски състезатели, България в лицето на клуб "Селт" - Казанлък и СК "42" - София, завърши на 1 място от всички нации.

Балкански шампиони станаха Стоян Петров при юношите, а Йоанна Недялкова при девойките. Иван Бонев остана на 6 място.

По това време децата от клуба участваха в открития турнир по катерене "Белград Трофи" в трите дисциплини - трудност, скорост и боулдър. Марк Стамов завърши на 3 място в крайното класиране и донесе два бронзови медала в дисциплините - трудност и скорост. Неговите съотборници Боян СТамов и Рая Мартинова завършиха съответно на 6 място и 5 място в общото класиране.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

10261 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6800 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

4151 | 05 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3577 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2830 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2824 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2746 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2455 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2356 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2282 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак