11:10 | 15 юни 18 28471

Мъглижкият апаш влиза в затвора

Мъглижкият апаш влиза в затвора / Новини от Казанлък

По искане на Районна прокуратура-Казанлък съдът определи мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 35-годишния Ф.Ф., привлечен като обвиняем за това, че в периода от 03.06 до 06.06.2018 г. в град Мъглиж, област Стара Загора, в условията на продължавано престъпление – на два пъти, чрез повреждане на прегради, здраво направени за защита на имот е отнел мобилен телефон, куфарче с инструменти, пари и други, всичко на обща стойност около 530 лева, от владението на собствениците им, без тяхно съгласие с намерение противозаконно да ги присвои – престъпление по чл.195, ал.1, т.3 във вр. с чл.194, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от Наказателния кодекс.

До момента е установено, че в Мъглиж Ф.Ф. е извършил кражба на вещи от двама собственици през периода 03.06.2018 г. до 06.06.2018г. Той влязъл в къщите им, след като е прескочил оградата и е прониквал в помещенията. При едната кражба изкривил дограмата на прозорец, който бил оставен на горно отваряне.

По образуваното производство, под ръководството на Районна прокуратура-Казанлък, до момента са извършени разпити на свидетели, събрани са писмени доказателства, изготвен е протокол за оглед на местопроизшествие, назначена е оценителна експертиза, извършена е дактилоскопна експертиза, обвиняемото лице е привлечено към наказателна отговорност и производството ще приключи в най-кратки срокове. Обвиняемият е многократно осъждан, включително и за престъпления против собствеността. След изтърпяване на наказанието по последната присъда е освободен от затвора през март 2017 г.

Съдът уважи искането на Районна прокуратура-Казанлък и прие, че се касае за висока степен на обществена опасност на деянията и на извършителя им и единствено тази мярка за неотклонение би могла да осуети извършването и на други престъпления.

Определението на Районен съд – Казанлък подлежи на обжалване пред Окръжен съд-Стара Загора.

Пресцентър на Апелативна прокуратура-Пловдив

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6772 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6414 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3559 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2807 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2799 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2718 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2429 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2340 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2062 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1946 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак