11:46 | 02 ноември 17 3784

Заловиха тримата хайдуци, които разбиха гаража в болницата

Заловиха тримата хайдуци, които разбиха гаража в болницата / Новини от Казанлък

На 27 срещу 28 октомври, гараж, намираще се в двора на казанлъшката болница беше разбит и окраден.

Извършителите счупили прозореца на гаража и оттам влезли вътре, като измъкнали 3 бр. кабели от електрожен и електрически кабел - удължител 25 м.

След проведени оперативно-издирвателни мероприятия, казанлъшките полицаи са уастановили извършителите, съобщават днес от ОДМВР. Това са три млади мочета от Казанлък: И.С. на 17 г., С.С. на 16 г. и Ю.С. на 8 г.

При проведените допълнителни ОИМ, органите на реда установили, че двамата непълнолетни са воиновни и за друга предишна кражби в Казанлък.

Преди да разбият и оберат гаража в болницата, 17-годишният И.С. и 16-годишният С.С. са обрали къща в града, собственост на 46-годишен казанлъчанин. В къщата момчетата влезли по същия начин – счупили прозореца и задигнали отвътре каквото докопали. В случая това били зарядно устройство за мобилен телефон и самия мобилен телефон, сгъваемо ножче, 2 сребърни синджирчета, 2 чифта обеци и лед фенерче, както и намерените пари в брой - около 50 лева.

Давмцата непълнолетни хайдуци И.С. и С.С. са задържани за срок до 24 часа в РУ-Казанлък. 8-годишният им съучастник в кражбата на кабели от гаража в болницата е пуснат по живо по здраво, засега. Все пак един българин – хайдутин, двамина – чета с войвода, а трима - чета с предател.

Kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Потрошиха прозорците на две каравани в Казанлък

6441 | 09 март 2026

„На раздумка“ – част от социалната политика на НЧ „Братство 1869“ – с. Енина

6399 | 09 март 2026

Пешеходка пострада при пътен инцидент в центъра на Казанлък

4168 | 11 март 2026

Три автомобила катастрофираха на пътя Казанлък - Овощник

3873 | 11 март 2026

НОИ обяви кога започва изплащането на обезщетенията и пенсиите през март 2026 г.

3711 | 06 март 2026

23-годишен е с опасност за живота след инцидент на автомивка в Казанлък

3269 | 10 март 2026

18-годишен шофьор с БМВ блъсна пешеходка на пътека в Казанлък

3269 | 13 март 2026

Кметът Иса Бесоолу стартира дългоочаквано асфалтиране на улици

2999 | 10 март 2026

Служители на ОДМВР-Стара Загора и РДПБЗН-Стара Загора ще почетат паметта на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг

2990 | 06 март 2026

Две коли катастрофираха край разклона за село Черганово

2973 | 08 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак