10:57 | 09 декември 16 7719

Катастрофа днес на Стамболийски и Стара планина

Катастрофа днес на Стамболийски и Стара планина / Новини от Казанлък

Отнето предимство става причина са сблъсъка на два автомобила днес около 10 часа на кръстовището на ул. Ал. Стамболийски и Стара планина в Казанлък. Водачът на сивия Опел, казанлъчанин, който се движи с предимство по Стамболийски на север, в последният момент вижда, че бялата КИА не спира на Стоп-а, а продължава.

Ударът е неизбежен. Младият мъж, шофиращ софийския автомобил не е казанлъчанин и поради невнимание не е видял знака.

Щетите са само материални по двата автомобила.

Кръстовището, макар и широко и с отлична видимост е доста натоварено и неведнъж дори местните шофьори в разсеяността си забравят Стоп-а на Стара планина. От друга страна е „проблемът“ с гладкия нов асфалт на Стамболийски, който се превръща в скоростна отсечка от светофарите на Манастира чак до Войнишка, че и до Фитковото колело.

Въпреки многократно поставяните и „изкормвани“ бабуни за убиване на скоростта на две места по Стамболийски, може би решението трябва да бъде по-трайно. Циментиране на „легнали“ полицаи с червени пешеходни пътеки върху тях точно пред кръстовището на Стамболийски и Стара планина, ще убият скоростта и от двете улици и ще наострят вниманието на шофьорите за това кой е с предимство – коментираха насъбралите се около мястото на инцидента днес.

Повдигнати пешеходни пътеки ще улеснят изключително и пресичането на пешеходците на това кръстовище, където дори няма зебри за предимство, сега. На Стара планина се намират две училища, наблизо има и детска градина, това е главно кръстовище за живеещите в западните квартали на Казанлък и може би крути мерки като повдигнати пешеходни пътеки тип „спящ полицай“ ще бъдат по-ефективни от гумените стопери за скоростта, разположени на 100-на метра от двете страни на кръстовището.

Kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10059 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7415 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6198 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4905 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4203 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4192 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3601 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3578 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2849 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2663 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак