16:43 | 09 ноември 16 2922

Отличия за танцьорите от Казанлък на състезание в Стара Загора

Отличия за танцьорите от Казанлък на състезание в Стара Загора / Новини от Казанлък

Над 200 двойки взеха участие в турнира по спортни танци, организиран от клуб п„Загора Данс 2005 – Стара Загора “ и Община Стара Загора, който се проведе в областния град. В надпреварата се включиха и двойки от двата казанлъшки клуба, които спечелиха призови места.

В надпреварата за Купа България, където двойките са разделени на възрастови групи казанлъчани спечелиха 3 медала.
Двойката на казанлъшкия клуб Киара – Н И „КСАНИ ДЕНС“ Христиан Въгляров - Ксандриния Капелова зае второ място при юноши младша възраст на латиноамерикански и стандартни танци.При юношите старша възраст Персиян Господинов и Лидия Елкина от Киара – Н са трети на стандартни танци и 5-ти на латиноамериканските. При младежите двойката на клуб Роза Радостин Николов - Ванеса Николова е 7-ма на стандарт и 8-ма на латина.

В открития турнир в Стара Загора в клас 9 Е Стоян Георгиев и Никол Караиванова от Киара-Н са 4-ти. В клас 13 С двойката Николай Ламбов - Габриела Инджова от клуб Роза е на призовото трето място. В клас 15 С двойката на Киара – Н Стилиян Христов - Тоня Келчева е със сребърни медали.
В клас 18 С двойката на Роза Радостин Николов - Ванеса Николова е на 5-то място.
В клас 15 В двойката на Киара – Н Персиян Господинов - Лидия Елкина е трета на стандартни танци и 4-та на латина.

В клас 18 А стандартни танци Калоян Бялков и Симона Семова от клуб Роза спечелиха призовото второ място, отстъпвайки само на представители на домакините.

През тази седмица Казанлък ще бъде домакин на поредния кръг от Купа България, както и на открития турнир по спортни танци, който е организиран от клуб Киара – Н и Община Казанлък. Надпреварата ще се проведе на 5 ноември, събота от 10.00 часа в спортен комплекс Арсенал. От 13.00 часа започва Откритият турнир, а от 17.00 часа са състезанията за Купа България.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Ученичка от ПГЛПТ – Казанлък с двоен триумф на Националното състезание „Практични финанси“

5650 | 21 април 2026

Двама задържани в Крън след катастрофа, закани и открити оръжия

5183 | 16 април 2026

Кулинарни и занаятчийски събития потапят Казанлък в магията на вкусове и традиции в рамките на Празник на розата 2026

4283 | 21 април 2026

Техномаркет открива нов, по-голям и модерен магазин в Казанлък

4147 | 20 април 2026

Разследват кражби на гуми и теле в две села край Казанлък

4112 | 20 април 2026

34 девойки влизат в съревнование за короната на Царица Роза 2026

4092 | 22 април 2026

Иса Бесоолу се отказа от депутатското място

3505 | 21 април 2026

“Капка по капка“ Казанлък връща живота на старите чешми

3220 | 16 април 2026

Сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР-Стара Загора е с нов началник

2740 | 16 април 2026

В ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ откриха модерна STEM среда

2575 | 16 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак